Głośne premiery filmowe

“Wonka” zmierza do kin i wygląda prześlicznie. Timothée Chalamet sprawi, że zapomnimy o Johnnym Deppie?

2023-10-13 13:15

Willy Wonka to legenda kina familijnego. Największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady zrodził się w głowie pisarza Roalda Dahla, a następnie aż dwukrotnie zawitał na wielkim ekranie. Tą zdecydowanie popularniejszą interpretacją Wonki była kreacja Johnny’ego Deppa w “Charliem i fabryce czekolady” z 2005 roku, ale wygląda na to, że już wkrótce pojawi się mocna konkurencja. Na scenę wkracza bowiem Timothée Chalamet jako młody Willy, a sam film zapowiada się jako coś wprost doskonałego na bożonarodzeniowy sezon.

Timothée Chalamet jako Willy Wonka, Hugh Grant jako Umpa-Lumpas i Rowan Atkinson jako ksiądz – już sam główny skład zwiastuje, że “Wonka” może zostać jednym z najlepszych blockbusterów tego roku. Prequel “Charliego i fabryki czekolady” powoli zmierza do kin, a Warner podgrzewa atmosferę oczekiwania prezentując nowy zwiastun.

CZYTAJ TAKŻE: Najciekawsze filmowe premiery drugiej połowy 2023 roku

Te święta spędzimy z Willym Wonką – Timothée Chalamet i reszta gwiazdorskiej obsady w nowym zwiastunie

“Wonka” to film, którego inspiracją jest ekscentryk z jednej z najlepiej sprzedających się pozycji dla dzieci wszech czasów – “Charliego i fabryki czekolady” autorstwa Roalda Dahla. Tym razem przyjdzie nam jednak ujrzeć młodzieńcze perypetie rzeczonego producenta czekolady i wygląda na to, że będzie to nielicha historia. Dystrybutor obiecuje oszałamiającą mieszankę magii, muzyki, chaosu i emocji, opowiedzianą z wielkim uczuciem i humorem, a za kamerą stanął Paul King, twórca obu części miłowanego przez miliony “Paddingtona”.

King, oprócz reżyserii, zajął się także opracowaniem scenariusza, który stworzył w duecie z Simonem Farnabym (oba “Paddingtony”, “Krzysiu, gdzie jesteś?”). Obsada aż pęka w szwach od wielkich hollywoodzkich nazwisk. Na ekranie pojawią się m.in.:

  • Timothée Chalamet jako Willy Wonka,
  • Sally Hawkins jako matka Willy’ego,
  • Hugh Grant jako Oompa-Loompas,
  • Rowan Atkinson jako Ksiądz,

a także Olivia Colman (“The Crown”) i Keegan-Michael Key (“Przyjaciele z uniwerku”) w nieokreślonych rolach.

“Wonka” – kiedy premiera filmu?

“Wonka” ma sporo szczęścia, bowiem odpadło mu kilkoro rywali w walce o uwagę widzów. Przede wszystkim, w wyniku strajków, Warner zdecydował się przenieść premierę “Diuny” (w które też zagrał Timothée Chalamet) z listopada na marzec, zatem “Wonka” nie musi obawiać się aż tak srogiej konkurencji – sam ukaże się bowiem 14 grudnia. Zagrozić mu mogą wyłącznie drugi “Aquaman”, “Ferrari” i debiutujący trzy tygodnie wcześniej “Napoleon”.

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz