Wojna z dziadkiem - za pomysł filmu odpowiada nastolatek! To najmłodszy producent w historii kina

2021-07-23 16:42 AW
Wojna z dziadkiem
Autor: Materiały Prasowe

Zdobywcy Oscarów i ikony kina Robert De Niro i Christopher Walken ponownie na planie jednego filmu. Tym razem jednak w zupełnie zaskakujących rolach! „Wojna z dziadkiem” to utrzymana w duchu ponadczasowych hitów „Kevin sam w domu” i „Klan urwisów”, komedia familijna na podstawie książkowego bestsellera Roberta Kimmela Smitha.

„Wojna z dziadkiem” to adaptacja powieści Roberta Kimmela Smitha z 1984 roku. Jak to możliwe, że dopiero teraz trafiła na ekrany kin? To samo pytanie zadał sobie wówczas 11-letni… producent wykonawczy filmu, Tre Peart. „Przeczytałem tę książkę w ramach zajęć szkolnych. W domu mamy zasadę – jeśli jakikolwiek film powstał na podstawie powieści, to zanim go obejrzę, muszę przeczytać oryginał. Jak tylko skończyłem lekturę „Wojny z dziadkiem” zacząłem szukać ekranizacji, byłem ciekaw jak ta historia przekłada się na język kina. I… nic. Szukałem wszędzie, na Netflixie, Vimeo, YouTube, wszystkich dostępnych platformach. Okazało się, że takiego filmu po prostu nie ma! Postanowiłam zaproponować produkcję rodzicom, oboje są producentami. Na szczęście zgodzili się, że to dobry pomysł!” – mówi piętnastoletni dziś Tre Peart.

Wojna z dziadkiem - za pomysł filmu odpowiada nastolatek! To najmłodszy producent w historii kina

Książka była lekturą szkolną Tre – wszyscy koledzy z klasy zgodzili się, że to świetny materiał na film. Pomysł dostał więc znak jakości od najważniejszych potencjalnych widzów – dzieciaków! Producenci Marvin i Rosa Peart szybko zdecydowali, że Tre zasługuje by być częścią filmu jako producent wykonawczy. „Chciałem go zachęcić i dać mu lekcją życiową – to nic, że jest dzieckiem, jego wkład jest tak samo istotny. Chciałem go potraktować dokładnie tak, jak dojrzałą osobę, która przychodzi do mnie z ciekawym projektem, dlatego zaproponowałem mu współtworzenie filmu. To był jego pomysł, by w roli Eda onbsadzić Roberta De Niro! To on wymyślał pranki, wprowadzał zmiany w scenariuszu. Czytał każdą jego wersję i jest świetnym, pracowitym członkiem załogi” – mówi producent filmu i ojciec Tre, Marvin Peart. „On po prostu zasłużył na to, by być producentem wykonawczym tego filmu” – dodaje Rosa Peart.

Peter jest w siódmym niebie, kiedy dowiaduje się, że ukochany dziadek Ed (Robert De Niro) zamieszka razem z nim w domu. Radość chłopca nie trwa długo, bo okazuje się, że starszy pan zajmie jego pokój, a on sam będzie musiał przenieść się na poddasze. Peter bardzo kocha dziadka, ale jeszcze bardziej pragnie odzyskać swój kącik. Nie mając wyboru, musi wypowiedzieć seniorowi wojnę! Z pomocą przyjaciół wymyśla coraz bardziej przewrotne, podstępne i totalnie zwariowane pomysły, aby osiągnąć swój cel. Jednak dziadek okazuje się godnym przeciwnikiem. Zamiast poddać się, próbuje wyrównać rachunki, w czym pomaga stary druh Jerry (Christopher Walken). Kiedyś Ed i wnuczek byli świetnymi kumplami, teraz wstąpili na wojenna ścieżkę. Kto okaże się zwycięzcą w zaciętym starciu pokoleń? Wojna z dziadkiem trafiła na ekrany kin 23 lipca 2021.

Igrzyska TOKIO 2020. Dyscypliny, które można trenować samemu | ESKA XD - Fit vlog #27
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE