Wiedźmin sezon 2 - w jakich miejscach kręcono serial Netflixa?

2021-12-07 18:53 Leon Pietrzak
Wiedźmin
Autor: Materiały prasowe Netflix

Wiedźmin to jedna z najpopularniejszych produkcji w serwisie Netflix. Fani Geralta z Rivii nie tylko czekają na nowe odcinki, ale również zastanawiają się, gdzie nagrywano ich ulubiony serial. Zdjęcia do pierwszej części odbywały się w kilku krajach Europy, również w Polsce. Czy drugi sezon kręcono w tych samych lokacjach? Okazuje się, że nie do końca.

Wiedźmin sezon 2 - w jakich miejscach kręcono serial Netflixa? Od 17 grudnia 2021 na platformie Netflix będzie można oglądać nowe przygody Wiedźmina. Widzowie już nie mogą się doczekać nowych przygód Geralta, a po opublikowanych zwiastunach zastanawiają się nad przyszłością głównych bohaterów. Czy w 2. sezonie twórcy zabrali nas do tych samych lokacji, co w pierwszych odcinkach? Przypomnijmy, że w 1. sezonie aktorzy pojawiali się na planie w Austrii, Wyspach Kanaryjskich i na Węgrzech, a finałowe sceny z bitwy o Sodden zarejestrowano w średniowiecznym zamku w Polsce! Żeby być jeszcze dokładniejszym, tym miejscem był Zamek Ogrodzieniec. W nowym Wiedźminie niestety nie pojawiły się polskie akcenty, ale znajdowały się blisko naszej granicy.

Wiedźmin sezon 2 - gdzie nagrywano?

Sceny do nowego Wiedźmina nakręcono głównie w Wielkiej Brytanii. Aktorzy pojawiali się w północnej Anglii, a dokładniej w dolinie Blea Tarn na terenie parku Lake District. Bohaterów zobaczymy również na tle wodospadu Tees oraz w ruinach Fountains Abbey. Wiele scen powstało również w studiu filmowym w Arborfield, więc nie wszystko rejestrowano w plenerze. Ekipa filmowa znalazła również ciekawą lokację na szkockiej wyspie Skye, która idealnie wpisuje się w klimat serialu. W nowym sezonie nie zobaczymy żadnych polskich miejsc, ale mówi się, że widziano filmowców w Czechach i na Słowacji. Jednak nie wiemy, czy faktycznie coś udało się w tych krajach nagrać.

Sonda
W jakiej formie lubicie Wiedźmina najbardziej?
Trenuj jak Wiedźmin | ESKA XD - Fit vlog #37
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE