WAŁĘSA - zobacz pierwszy teaser filmu. Premiera już wiosną 2013! [VIDEO]

2012-12-04 14:37
Walesa
Autor: YouTube

WAŁĘSA - premiera filmowej biografii przywódcy Solidarności już wiosną 2013. Zobacz pierwszy teaser!

Jak stało się możliwym, by jeden człowiek potrafił tak bardzo zmienić współczesny świat? W filmie o Lechu Wałęsie pytanie to stawia Andrzej Wajda.

Wdzierając się w prywatność, nawet intymność związkowego przywódcy reżyser próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności robotnika w charyzmatycznego przywódcę. Kontrowersyjny, niepozbawiony słabości wyzwolił ukryte w sercach milionów ludzi marzenie o wolności, co dało energię dla przemian przerastających ówczesną wyobraźnię.

Historia Wałęsy ma jednak nie tylko psychologiczny czy lokalny wymiar. Jej kontekstem jest wielka międzynarodowa polityka. Życie zwyczajnego, walczącego na początku o pracownicze prawa stoczniowego elektryka kontrapunktuje się tu z odległymi wydarzeniami, aż do czasu kiedy to sam Wałęsa z milionami rodaków stają się na kilka lat światowym newsem.

W rolach głównych: Robert Więckiewicz, Agnieszka Grochowska

Źródło: materiały prasowe

Nie czytałeś jeszcze?

>>> Naomi Watts jako księżna Diana. Sa już pierwsze zdjęcia z planu! [FOTO]

>>> PRZYJACIÓŁKI okazały się hitem! Oglądało je ponad 2 miliony widzów!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE