Będzie hit?

TVP pracuje nad nową wersją serialu Trędowata. "Ma być z rozmachem"

2024-06-17 10:16

Pierwsza wersja serialu "Trędowata" był emitowany w roku 2000. Wówczas w roli głównej mogliśmy oglądać debiutującą wówczas Anitę Sokołowską. Według doniesień serwisu Presserwis Telewizja Polska ma nakręcić nową wersję serialu opartego na motywach powieści Heleny Mniszkówny. Czy ekranizacja powtórzy sukces na miarę nowego "Znachora"?

Ekranizacją powieści Heleny Mniszkówny, która najbardziej zapadła w pamięć widzom jest film "Trędowata", który w 1976 roku wyreżyserował Jerzy Hoffman. Produkcja do dziś znajduje się na liście na liście 10. najchętniej oglądanych polskich filmów wszech czasów. W kultowej produkcji w rolę Stefanii Rudeckiej, panny z dobrego domu szlacheckiego, która przyjeżdża do Słodkowców, aby być nauczycielką Luci, wcieliła się Elżbieta Starostecka. W domu baronowej Idalii z Michorowskich Elzonowskiej Stefania poznaje przystojnego ordynatora, Waldemara Michorowskiego - brata baronowej, w którego wcielił się Leszek Teleszyński.

Dlaczego gwiazda filmu "Trędowata" przerwała karierę? Historia z Koprem

Powstaje nowa wersja serialu "Trędowata"

W roku 1999 rozpoczęły się prace nad serialem "Trędowata", który . Wówczas w roli biednej nauczycielki Stefci zobaczyliśmy debiutującą Anitę Sokołowską, natomiast Waldemara zagrał Tomasz Mandes. W pozostałych rolach wystąpiły także wielkie gwiazdy, między innymi Beata Tyszkiewicz, która wcieliła się w Hrabinę Ćwilecką, a także Aldona Orman w roli Michaliny Ćwileckiej. Serial, mimo iż cieszył się popularnością wśród widzów, nie powtórzył sukcesu wersji filmowej. Teraz portal Presserwis poinformował, że Telewizja Polska ma rozpocząć prace nad nową wersją serialu. Do tej pory kostiumowe produkcje realizowane przez TVP cieszyły się ogromną popularnością wśród widzów, wystarczy wspomnieć o sukcesie "Devajtis", "Domu pod dwoma orłami", czy chociażby "Matyldy". Z pewnością wielki sukces nowej wersji "Znachora", który zdobył uznanie nie tylko w Polsce, zachęcił realizatorów do nakręcenia nowej wersji "Trędowatej". Czy jednak powtórzy ona sukces na miarę "Znachora"?

Informator serwisu Pudelek przekazał, że produkcja ma być zrealizowana "z rozmachem".

Ma być nakręcona z rozmachem, z udziałem zarówno dużych gwiazd, jak i obiecujących "świeżynek". Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to może z tego powstać i serial, i film, jak za dawnych, dobrych czasów - donosi Pudelek powołując się na swojego infromatora.

Według doniesień portalu jadna z głównych ról miałaby przypaść w udziale Elżbiecie Starosteckiej.