Tureckie seriale na TVP VOD. Najlepsze produkcje, które podbijają świat

i

Autor: materiały prasowe Tureckie seriale na TVP VOD. Najlepsze produkcje, które podbijają świat

Tureckie seriale na TVP VOD. Najlepsze produkcje, które podbijają świat

2022-12-27 19:34

Tureckie seriale biją w ostatnich latach rekordy popularności, a Telewizja Polska dba o to, by co jakiś czas dostarczać widzom kolejne ciekawe produkcje znad Bosforu. Które z nich warto obejrzeć?

Tureckie seriale są obecnie na topie i wie o tym każdy, kto choć odrobinę orientuje się w telewizyjnych trendach. Przed laty serca polskich widzów należały do latynoskich telenowel, jednak te odeszły już do lamusa. Po spektakularnym globalnym sukcesie "Wspaniałego stulecia" i "Grzechu Fatmagüll" (który zresztą doczekał się nawet hiszpańskiej wersji dostępnej na Netfliksie) to właśnie odcinkowe produkcje znad Bosforu zaczęły królować na ekranach. Teraz część z nich dostępna jest do obejrzenia dzięki uprzejmości Telewizji Polskiej. 

Tureckie seriale na TVP VOD. Najlepsze produkcje, które podbijają świat

Jeśli zatem lubicie tureckie seriale, a nie pasują wam godziny ich emisji (tudzież przegapiliście emisję tych, które zniknęły już z telewizji), mamy dobre wieści. W ofercie TVP VOD znajdziecie aż kilkanaście telenowel znad Bosforu, które z pewnością przypadną wam do gustu. Wśród nich znalazły się nawet megapopularne hity, które po prosu trzeba znać. Poniżej zamieszczamy najciekawsze tytuły.

"W szklanej klatce"

Nowy turecki serial, który przybliża nam losy niejakiej Nalan - pięknej młodej kobiety, której ciepło sprawia, że w mig rozkochuje w sobie każdą napotkaną osobę. Jako jedynaczka była "maskotką" rodziny i ukończyła z wyróżnieniem najlepsze szkoły. Teraz zaś przygotowuje się do ślubu z Sedat Koroğlu, który jest jednym z najbogatszych ludzi w kraju. 

"Ezel"

Głównym bohaterem jest tutaj niejaki Ömer, który po odbyciu służby wojskowej powraca w rodzinne strony, by poślubić wreszcie miłość swojego życia. Odkrywa jednak, że zarówno ukochana, jak i dwóch jego najlepszych przyjaciół, zdradzili go wrabiając w kradzież pieniędzy i morderstwo. Po ośmiu latach udaje mu się uciec z więzienia i poprzysięga zemstę. W tym celu pozoruje własną śmierć i przechodzi operację plastyczną, by stać się nie do poznania. Wtedy powraca jako Ezel i nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swój cel.

ZOBACZ TAKŻE: EZEL - ile odcinków w Polsce i gdzie oglądać turecki serial?

"Promyk nadziei"

Tym razem śledzimy losy Ömera, który został niesłusznie skazany za kradzież. Jego żona, Ipek w przypływie emocji przedwcześnie urodziła dziecko i - na swoje nieszczęście - nie wiedziała, że to jej chciwy kuzyn Halil i jego żona Neslihan wsadzili jej męża do więzienia. Co więcej, po porodzie Neslihan nadal chciała rozdzielić Ipek i Ömera, zabierając ich nowo narodzone dziecko i oddając je na pewną śmierć niejakiemu Kadirowi. Jednak Kadir i jego żona Selma nie potrafili skrzywdzić dziewczynki, więc wychowali Bahar jak własną córkę. 11 lat później Ömer wraca – jako odnoszący sukcesy biznesmen – i pragnie zemsty za wyrządzone mu krzywdy. 

"Marzę o tobie"

Coś dla fanów romantycznych uniesień. W tej telenoweli poznajemy historię uczucia, które połączyło Yagmura i Melek. Pewnego dnia pod drzwi domu spokojnej starości ktoś podrzuca niemowlę, a staruszkowie postanawiają wychować chłopca i nadają mu imię Yagmur. Mijają 23 lata i chłopak wciąż opiekuje się nimi. Tymczasem rodzina Rukiye chce kupić duży dom z basenem, ale brakuje jej pieniędzy, więc pożycza je od krewnej pod zmyślonym pretekstem. Ona obrażona wynosi się do domu spokojnej starości. Odwiedza ją tam Melek, młodsza córka, która mieszka z ojcem z Niemczech. Yagmur zakochuje się w Melek, a Rukiye postanawia pomóc chłopakowi pozyskać serce dziewczyny, gdyż nie chce, aby wracała ona do Niemiec.

"Więzień miłości"

Ayse i Omer są kochającym się rodzeństwem. On postanowił nigdy się nie ożenić, a jedyna kobieta, dla której ma czas, to jego ukochana siostra, dla której zrobiłby absolutnie wszystko. Ona zaś jest romantyczką i pragnie, by jej brat wreszcie odnalazł miłość. Kiedy Omer dowie się, że jego siostrze zostało zaledwie kilka miesięcy życia, postanawia zawrzeć fikcyjny związek, aby uszczęśliwić ukochaną siostrę w ostatnich miesiącach. Zawiera umowę z Zehrą, która desperacko potrzebuje pieniędzy, że zapłaci jej tyle, ile potrzebuje, a ich małżeństwo potrwa tylko sześć miesięcy. Ale sprawy zaczynają się komplikować.

"Mehmed Zdobywca"

"Mehmed Zdobywca" to serial idealny dla miłośników "Wspaniałego stulecia". Akcja przenosi nas do 1451 roku, kiedy to po otrzymaniu wiadomości o śmierci ojca Mehmed wyrusza z Manisy do stolicy w Edirne mając w głowie jeden cel… podbicie Konstantynopola. Na drodze do jego realizacji czekają jednak na niego poważne przeszkody. Starożytne miasto wielokrotnie było oblegane, ale żadne armaty nie zdołały skruszyć jego murów, a żaden wrogi statek nie zdołał przedostać się przez gigantyczny łańcuch zagradzający dostęp do zatoki Złoty Róg. Na dodatek, jeżeli Mehmed chce zdobyć miasto będzie musiał zmierzyć się nie tylko z imperium bizantyjskim i stojącym za nim chrześcijańskim światem, ale również z opozycją w swoim kraju w osobie potężnego wezyra Halila Pashy. Wielki Sułtan, wykazując się mądrością i dojrzałością wykraczającą poza swój młody wiek, dzięki strategicznemu geniuszowi i wierze w zwycięstwo, pokonuje jednak wszelkie przeszkody. Dwa lata po wstąpieniu na tron rozpoczyna oblężenie miasta i po 53 dniach dokonuje niemożliwego i zdobywa Konstantynopol. Spełniając swoje największe marzenie na zawsze zapisuje się w historii. Po tym dniu sułtan Mehmed Khan, znany jako Zdobywca, otwiera nową epokę i kładzie fundamenty pod wielkie imperium, które przetrwa wieki.

"Przysięga"

"Przysięga" to turecki serial traktujący o losach Reyhan - młodej, skromnej dziewczyny, która po śmierci swojej mamy mieszka w małej wiosce. Gdy pewnego dnia do jej drzwi puka jeden z najbogatszych biznesmenów Turcji, życie bohaterki zmienia się raz na zawsze. Prosi on bowiem dziewczynę, by wyszła za mąż za jego nieodpowiedzialnego i lekkomyślnego syna Emira. Mimo początkowej niechęci Reyhan przystaje na tę propozycję. Czy uda jej się zaznać szczęścia w małżeństwie.

"Elif"

Najdłużej emitowany turecki serial w historii polskiej telewizji, który jakiś czas temu zniknął z ekranów, ale dostępny jest w TVP VOD. "Elif" to opowieść o tytułowej dziewczynce, która nie ma w życiu łatwo. W trakcie seansu śledzimy jej tragiczne losy.

"Zranione ptaki"

Serial przedstawia losy niejakiej Zeynap, która opiekuje się przybranym młodszym bratem Ömerem. Ich życie nie należy jednak do najłatwiejszych, a los ciągle rzuca im kolejne kłody pod nogi.

"Miłość i przeznaczenie"

Zeynep to młoda i piękna dziewczyna, która pochodzi z biednej rodziny, ale została wychowana przez bogatych ludzi. Kiedy miała 7 lat, jej ojciec oddał ją na wychowanie. Biologiczna matka Zeynep, Sakine, przyjęła tę ofertę, aby jej ukochana córka miała możliwość pójścia do szkoły i godnego życia. Sakine pracuje jako sprzątaczka w domu przybranych rodziców Zeynep a jej przybrani rodzice Nermin i Ekrem są dobrze wykształceni i należą do wyższych sfer.

"Zakazany owoc"

"Zakazany owoc" to popularny turecki serial z licznymi zwrotami akcji. Rzecz dzieje się w Stambule i opowiada historię dwóch sióstr, które różnią się od siebie, jak dzień od nocy. Gdy obie spotykają na swojej drodze bogatych biznesmenów, ich życie wywraca się do góry nogami.

Jak dobrze znasz najpopularniejsze tureckie seriale? Quiz dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 8
Jaki był największy sekret Melek z serialu "Elif"?
Tureckie seriale - QUIZ
Tureckie seriale, które warto obejrzeć