Teletubisie jako horror? Ta wersja kultowej bajki przyprawia o ciarki

i

Autor: Screenshot Youtube/ AVendettaForYou Teletubisie jako horror? Ta wersja kultowej bajki przyprawia o ciarki

Teletubisie jako horror? Ta wersja kultowej bajki przyprawia o ciarki

2023-03-10 19:25

Jak nie twórcy horrorów, to AI – można odnieść wrażenie, że wszechświat zawziął się, by zrujnować nam dzieciństwo. Tym razem sztuczna inteligencja wzięła na tapet popularną bajkę „Teletubisie”, zmieniając głównych bohaterów w potwory rodem z koszmaru.

Teletubisie to – pozornie – niewinna bajka dla dzieci. Internauci od lat doszukują się w niej ukrytych znaczeń i drugiego, bardziej zdegenerowanego i złowieszczego dna. Obecnie mamy jednak na podorędziu sztuczną inteligencję, którą coraz częściej wykorzystuje się do „niecnych czynów”, tj. ustawicznego niszczenia naszego dzieciństwa. Zastanawialiście się bowiem kiedyś, jak wyglądałaby tubisiowa kraina w estetyce horroru z lat 80.? To dłużej nie musicie, AI ma dla was przyprawiającą o ciarki wizualizację.

CZYTAJ TAKŻE: Sztuczna inteligencja wygenerowała plakaty kultowych filmów. Są PRZERAŻAJĄCE

Teletubisie rodem z koszmaru – AI znów nie zawiodła internautów

Zabawy AI owocują ciekawymi wizualizacjami. Dowiedzieliśmy się już między innymi, jak wyglądałaby „Gra o tron”, gdyby powstała w latach 80., jak wyglądałoby skrzyżowanie bohaterów serii o Harrym Potterze z superbohaterami Marvela, oraz jak prezentują się kocie wersje popkulturowych postaci. Teraz nadszedł czas na Teletubisie. Efekty pracy AI są intrygujące, a znajdziecie je w poniższym wideo.

CZYTAJ TAKŻE: Fiona ze „Shreka” jako krwiożerczy potwór - ten horror zniszczy wasze dzieciństwo [WIDEO]

Mordercza krucjata bajkowych przyjaciół

Wspominałam już o tym, że nie tylko AI ustawicznie niszczy nasze spojrzenie na postacie z bajek. W ostatnim czasie na gruncie kina grozy pojawił się ciekawych trend, polegający na przeobrażaniu naszych przyjaciół z dzieciństwa w żądne krwi monstra. Już niedługo w polskich kinach zagości „Puchatek: Krew i miód” o morderczej krucjacie naszego ulubionego entuzjasty miodku, a w przygotowaniu są już między innymi horrory o Bambim i Piotrusiu Panie.

Jak dobrze znasz najpopularniejsze horrory ostatnich lat?

Pytanie 1 z 12
Zacznijmy od czegoś prostego – który z tych horrorów nie należy do uniwersum Obecności?
Filmy, których akcja dzieje się TYLKO w jednym miejscu | To Się Kręci #4
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE