Stulecie Winnych - sezon 4 jednak powstanie? Wskazuje na to jeden szczegół!

2020-09-24 20:57 AW
Stulecie Winnych
Autor: Materiały prasowe TVP

Seriale kostiumowe i historyczne cieszą się w Polsce ogromnym zainteresowaniem. Widzowie w naszym kraju wyjątkowo lubią produkcje opowiadające o minionych latach, na co wskazuje ich ogromna oglądalność. Jednym z najpopularniejszych seriali ostatnich lat jest Stulecie Winnych, adaptacja książkowej sagi Ałbeny Grabowskiej, którego pierwszy sezon trafił do emisji w 2019 roku.

Stulecie Winnych - sezon 4 jednak powstanie? Niewykluczone, że widzowie mogą liczyć na więcej niż trzy odsłony uwielbianej produkcji! Emitowany w TVP serial przedstawia losy tytułowej rodziny Winnych na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Ich historię poznajemy w 1914 roku, kiedy nestorzy rodu, Bronia i Antoni czekają na przyjście na świat pierwszego wnuka.

Stulecie Winnych - sezon 4 jednak powstanie?

Saga napisana przez Ałbenę Grabowską obrazuje wydarzenia z życia Winnych przez wiele lat i wiele trudnych wydarzeń, takich jak trudny wojny, a kończy się na latach współczesnych. Łącznie seria o Winnych składa się z trzech tomów i początkowo fani serialu byli przekonani, że właśnie tyle sezonów będzie liczył serial. Jesienią 2020 roku w mediach pojawiły się jednak oficjalne informacje, że twórcy powrócili na plan z przygotowaniami do trzeciego sezonu, a jego fabuła ma przedstawiać losy Winnych w latach 1956-1976. 

Oznacza to, że historia przedstawiona w trzecim sezonie nadal będzie zahaczać wyłącznie o wydarzenia z drugiego tomu powieści Grabowskiej. Trzeci, ostatni tom sagi o Winnych, rozpoczyna się bowiem w 1971 roku. Wszystko wskazuje zatem na to, że serial może doczekać się jeszcze przynajmniej jednego sezonu! Póki co Telewizja Polska nie potwierdziła tych doniesień, jednak biorąc pod uwagę, jaką popularnością cieszy się Stulecie Winnych, możemy liczyć, że finałowa część powieści również zostanie zekranizowana.

Zagraniczne filmy, które były kręcone w Polsce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE