Strażacy

i

Autor: materiały TVP

Strażacy odc. 6, 7, 8, 9, 10: Kazik ginie w pożarze. Kamila mówi Adamowi, że Richard jest dla niej kimś więcej niż profesorem

2022-04-11 13:11

Strażacy odc. 6, 7, 8, 9, 10 streszczenie - co się wydarzy w nowym serialu Telewizji Polskiej? Premierowe epizody zostaną wyemitowane w dniach 11-15 kwietnia 2022 roku w TVP 2 o godzinie 18:45. Produkcję będzie można oglądać także w internecie na stronie vod.tvp.pl.

Głównym bohaterem jest Adam, który znajdzie się na zakręcie swojego życia. Jego narzeczona wyjeżdża na staż za granicę, a on z Warszawy przenosi się na prowincję, aby mieć styczność z innym życiem. Rozpoczyna pracę w jednostce ochotniczej straży pożarnej i poznaje naczelniczkę tej jednostki. Pomiędzy nimi zaczyna iskrzyć. W rolach głównych wystąpili: Maciej Zakościelny, Weronika Rosati, Marta Ścisłowicz, Jakub Wesołowski, Maciej Mikołajczyk, Olaf Lubaszenko i Jacek Lenartowicz.

MIŁOŚĆ w serialu [Wieczna miłość, Wymarzona miłość, Miłosne potyczki] | ESKA XD - Hotplota #42

Strażacy - odcinek 6

Drużyna OSP otrzymuje wezwanie do budynku zalanego wodą. Niesprawna instalacja elektryczna grozi porażeniem. W piwnicy strażacy odkrywają nielegalną bimbrownię. Krzysiek przegląda stare zdjęcia Magdy i wypytuje ją o ojca. Nie daje mu to spokoju. Podczas kolejnej akcji strażacy muszą dostać się do solidnie zabezpieczonego mieszkania, z którego wydobywa się gęsty dym. W środku likwidują garnek ze spalonym bigosem oraz zabezpieczają cenną kolekcję sztuki na ścianach. Następnego dnia Adam przeprowadza egzamin na koniec wodniackiego szkolenia. W pubie Manhattan Adam żegna się ze strażakami przed wyjazdem do Warszawy. W pakowaniu pomaga mu Krzysiek. 

Strażacy - odcinek 7

Adam po powrocie do Warszawy dowiaduje się w szpitalu, że Wojtek został wypisany. Udaje się do jego domu, ale Renata nie wpuszcza go do mieszkania. Adam dowiaduje się od Kosmali, że Wojtek jest nadal w śpiączce w szpitalu na innym oddziale. Renata postanowiła wystąpić przeciw Adamowi z powództwem cywilnym. Adam rozmawia z Kamilą przez Skype’a. Magda rozpoczyna poszukiwania Krzyśka. Podczas akcji strażackiej Kazik ratuje uwięzioną na balkonie nagą kobietę, Baśkę. Adam spotyka Krzyśka, zabiera go do swego domu. Przyjeżdża do niego Magda. Rozmawiają o tym, kto jest ojcem Krzyśka. 

Strażacy - odcinek 8

Adam jest przesłuchiwany przez prokuratora. Dowiaduje się, że może mu grozić wyrok. Zrezygnowany wraca do OSP. Maciek pojawia się w przedszkolu. Nie znajduje Kasi. Aneta nie chce mu powiedzieć, co się z nią stało. Boguś pokazuje żonie miejsce, gdzie może być ich nowe mieszkanie. Magda rozmawia z Krzyśkiem o jego ojcu, który ma już nową rodzinę. Mówi mu jednak, że ojciec wie o nim. Ratownicy dostają wezwanie do uwolnienia człowieka ze studni. Gdy przystępują do działania, okazuje się, że są to ćwiczenia. Wynik akcji jest jednak niezadowalający. Adam będzie musiał przeprowadzić szkolenie. Baśka oddaje kurtkę Kazikowi. Kazik oferuje pomoc przy remoncie spalonego mieszkania. Dario rozpoczyna akcję poszukiwania Kasi przez radio. Maciek za wszelką cenę chce odnaleźć dziewczynę. Adam rozmawia przez Skype’a z Kamilą o Richardzie. Ta przyznaje, że jest on dla niej kimś więcej niż profesorem. Kazik udaje się do Basi, której obiecał pomoc przy remoncie mieszkania. Po drodze widzi dom w płomieniach. W budynku są dzieci. Mimo niebezpieczeństwa, wkracza do akcji. 

Sonda
Oglądasz serial "Strażacy"?

Strażacy - odcinek 9

Trwają uroczystości związane z pogrzebem Kazika. Strażacy z OSP spotkykają się w remizie i wspominają przyjaciela. Dario rozmawia w studiu z Jakubowskim, szefem dużej stacji. Dostaje propozycję pracy w rozgłośni w Warszawie. Wybucha pożar u Madame. Strażacy przystępują do gaszenia. Podczas akcji szukają Madame, ktrą znajdują ukrytą w szafie. Filmującego pożar Romka, dostrzega Witek. Domyśla się, że to on podpalił dom Madame. W pogoń za nim rzuca się Adam. Uciekającego Romka potrąca samochód, który wyprzedzał pikapa Magdy. Madame i Romek odjeżdżają do szpitala w jednej karetce. Następny dzień Madame spędza przed pogorzeliskiem, a Romka przesłuchuje policjant w szpitalu. 

Strażacy - odcinek 10

Witek wysyła Magdę i Adama w teren na rekonesans przeciwpożarowy. Maciek, Dario i Boguś malują pustostan dla Madame. Inni również w miarę swych sił i możliwości wspierają Madame. Kiedy Borycki oskarża Adama, niespodziewanie zjawia się Renata z wiadomością, że Wojtek się obudził. Teraz wszyscy są świadomi, że istnieje świadek, który może potwierdzić wersję wydarzeń Adama. Sprawa zostaje odroczona. Kamila wsiada do taksówki Maćka. Przyjechała bez zapowiedzi i chce mu zrobić niespodziankę. W pubie Manhattan odbywa się projekcja archiwalnych filmów znalezionych przez Daria. Adam wraca z Warszawy. Czule wita się z Magdą. Kiedy się całują, zjawia się Kamila. Ma dla Adama zaproszenie do USA.