Stan zagrożenia - kiedy premiera poruszającego serialu o walce hiszpańskiego szpitala z pandemią?

2021-01-27 20:22 AW
Stan zagrożenia
Autor: Materiały prasowe HBO

Stan zagrożenia to wnikliwy, poruszający i napawający optymizmem zapis wydarzeń, które miały miejsce w szpitalu pod Barceloną w szczycie pandemii COVID-19. Trzyodcinkowy hiszpański serial dokumentalny HBO Europe przedstawia fizyczne i emocjonalne wyzwania stojące przed pacjentami i pracownikami służby zdrowia nie tylko w pracy, ale także w ich własnych domach, które dzielą ze swoimi rodzinami i bliskimi.

Stan zagrożenia - kiedy premiera serialu? Bohaterami serialu dokumentalnego Stan zagrożenia są pacjenci i pracownicy szpitala Parc Taulí w katalońskim mieście Sabadell, których losy śledzimy przez kilka tygodni - od marca do czerwca 2020 roku - podczas szczytu zachorowań pierwszej fali pandemii. Twórcy dokumentu nie pokazują w nim pacjentów jako anonimowych ofiar koronawirusa, ale odwiedzają ich z kamerą, abyśmy mogli lepiej ich poznać. Reżyser serialu Fèlix Colomer przedstawia w nim kameralne historie bohaterów, aby przypomnieć nam, że  nawet w obliczu największej tragedii ludzie znajdują w sobie niezwykłe pokłady miłości i dobroci.

Stan zagrożenia - kiedy premiera serialu?

Obserwujemy też sytuację, jaka panuje w szpitalu, do którego została wpuszczona ekipa filmowa i wychodzimy z jego budynku, żeby zajrzeć do domów pracowników służby zdrowia. To właśnie tam jesteśmy świadkami radości lekarzy i pielęgniarek, którzy spotykają się ze swoimi bliskimi oraz ich frustracji, że świat zewnętrzny pozostaje obojętny na tragedię. Twórcy serialu Stan zagrożenia towarzyszą z kamerą również rodzinom chorych podczas bardzo emocjonalnych rozmów, wideo połączeń i bolesnych pożegnań. Premiera serialu odbędzie się 7 lutego 2021 w HBO GO.

ESKA XD #014
NAJNOWSZE