Phil Spector

i

Autor: Dave Giles/Press Association/East News

SPECTOR - pracował z Beatlesami i Tiną Turner, później trafił do więzienia za morderstwo. Nowy dokument na pierwszej zapowiedzi

2022-09-30 11:15

Legendarny producent muzyczny doczekał się własnego serialu. Nowy dokument pokaże kulisy mrocznej sławy Phila Spectora, który trafił do więzienia za zabicie aktorki Lany Clarkson. Ma również odpowiedzieć na pytanie, co wydarzyło się pamiętnej nocy.

Phil Spector to jeden z najważniejszych producentów w branży muzycznej. Współpracował z wielkimi gwiazdami i światowymi kapelami, które osiągnęły ogromny sukces i na zawsze zapisały się w historii - m.in. z Ramonesami, Beatlesami, Johnem Lenonnem i Tiną Turner. Opracował tzw. "ścianę dźwięku", a za swój wkład w rozwój muzyki został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. W 2003 roku został oskarżony o zabicie Lany Clarkson. Sprawa ciągnęła się prawie 6 lat, bo dopiero w 2009 roku uznano go za winnego i skazano na dożywocie. Mimo licznych próśb, nie udało mu się wyjść wcześniej za mury więzienia. Ostatecznie zmarł w zakładzie karnym w związku z komplikacjami po zakażeniu koronawirusem. Jeszcze jesienią 2022 będzie można zapoznać się z dokumentem, który przybliży historię producenta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Gwiazda nowego "Halloween" obiecuje, że "fani ku*wa oszaleją". Kiedy premiera horroru?

Filmy, których akcja dzieje się TYLKO w jednym miejscu | To Się Kręci #4

SPECTOR - o czym opowie dokument?

Serial SPECTOR pokaże nie tylko mroczną stronę Phila Spectora, ale także kulisy jego największych sukcesów. Przybliży życie słynnego producenta, który był odpowiedzialny za stworzenie niezliczonej ilości hitów. W nadchodzącej produkcji zobaczymy również wypowiedzi osób z bliskiego otoczenia, a nawet jego matki. Dowiemy się m.in. jak bardzo nieobliczalną osobą był Spector i co robił ze swoimi gośćmi, kiedy zapraszał ich do domu.

SPECTOR - ile odcinków? Gdzie oglądać?

Premiera dokumentu będzie miała miejsce 4 listopada 2022 r. Serial składa się łącznie z 4 odcinków, które będzie można obejrzeć w stacji telewizyjnej i na platformie Showtime. Poniżej udostępniamy oficjalny zwiastun.