Głośne premiery filmowe

“Sok z żuka 2” jednym z najlepszych sequeli w dziejach? Fani są zachwyceni

2024-03-22 13:11

“Sok z żuka 2” (ang. “Beetlejuice Beetlejuice”) to kontynuacja kultowego filmu Tima Burtona sprzed przeszło trzydziestu lat i choć takie powroty po latach zazwyczaj wywołują mieszane uczucia, tym razem miłośnicy oryginału wydawali się być entuzjastycznie nastawieni już od samego startu. Zwłaszcza, że w obsadzie mają powrócić Michael Keaton i Winona Ryder, a na ekranie partnerować im będzie nowa muza reżysera, Jenna Ortega.

“Sok z żuka” (1988 r.) to jeden z filmów, które ugruntowały pozycję Tima Burtona w Hollywood, zapewniając mu tytuł wirtuoza spooky klimatów. Po latach reżyser postanowił wrócić do tej opowieści, by sprawdzić, jak starzy bohaterowie odnajdą się we współczesnych realiach. Dorzucił do nich jeszcze Jennę Ortegę, z którą współpracował przy okazji wielbionej przez widzów “Wednesday” i tak oto upichcił dla nas sequel doskonały. A tak przynajmniej przewidują internauci po obejrzeniu zwiastuna, który wczoraj trafił do sieci.

SPRAWDŹ TEŻ: Cillian Murphy powróci jako Tommy Shelby! Oto, co już wiemy o filmowych “Peaky Blinders”

“Sok z żuka 2” – fabuła i obsada. O czym opowie film i kogo zobaczymy na ekranie?

Role z oryginału powtórzą Michael Keaton, Winona Ryder i Catherine O’Hara. Akcja “Soku z żuka 2” rozgrywać się będzie na kilkadziesiąt lat po wydarzeniach z poprzednika. Rodzinna tragedia skłania trzy pokolenia rodziny Deetz do powrotu do domu w Winter River. Córka Lydii, zbudowana nastolatka imieniem Astrid (w tej roli Jenna Ortega), znajduje wówczas na strychu model miasta i przypadkowo otwiera portal do Zaświatów. Wtem rozpętuje się piekło, a na scenę wkracza siejący chaos Beetlejuice.

Powrót był trochę onieśmielający. Powiedzmy, że trochę się tym denerwowałem. Ale już od dawna chciałem to zrobić i pomyślałem, że może powinniśmy dać temu szansę – tak swój powrót do ikonicznej roli Beetlejuice’a skomentował Michael Keaton w programie “The Jess Cage Show”.

W rolach drugo- i trzecioplanowych wystąpili m.in. Monica Bellucci (“Malena”), Justin Theroux (“Pozostawieni”) i Willem Dafoe (“Biedne istoty”, seria “Spider-Man”).

“Sok z żuka 2” – zwiastun tylko olał do oliwy do ognia. Fani Burton wprost nie mogą doczekać się premiery

21 marca Warner pokazał wreszcie pierwszy zwiastun “Beetlejuice Beetlejuice” i prezentuje się on… przepięknie. Wygląda na to, że dostaniemy film, który powstał z pomysłem i z miłości do oryginału, a nie (tylko) dla odcinania kuponów. Podobnego zdania są internauci i miłośnicy twórczości Burtona.

- Jako dziecko lat ’80 NIGDY tak nie ekscytowałem się żadnym filmem. Trailer jest świetny, nie mogę się doczekać!

- No i to jest zwiastun! Wszystko tu jest perfekcyjne.

- Zwiastun przyprawił mnie o ciarki i uroniłem nawet łezkę.

- Obejrzałem ten zwiastun już 167 razy i za każdym razem staje się jeszcze lepszy.

“Sok z żuka 2” – premiera już za kilka miesięcy. Kiedy Beetlejuice znów zagości na naszych ekranach?

Premierę “Soku z żuka 2” wyznaczono na 6 września 2024 roku. Za kamerą stanął oczywiście Tim Burton, pracując na podstawie scenariusza Alfreda Gougha i Milesa Millara (“Wednesday”).

Filmy i seriale, które miały być klapą, a stały się wielkimi hitami

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
Filmowe hity, które mogły nie powstać? Znachor, Iron Man i Titanic to nie wszystko | To Się Kręci #26