Skrzydlate świnie (2010) KINO

2010-11-04 11:51
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Film nie tylko o piłce...

„Skrzydlate świnie” to film o pasji, honorze i życiu na fali…


Gdy pewnego dnia lokalny klub sportowy wypada z ligi, życie czwórki głównych bohaterów wywraca się do góry nogami. Oskar (Paweł Małaszyński) zostanie zmuszony do założenia garnituru i przyjęcia posady od miejscowego bossa (Cezary Pazura). Brat Oscara (Piotr Rogucki) pozna jak smakuje zemsta wściekłej kobiety, a Baśka (Olga Bołądź) uświadomi sobie, że w tłumie znajomych ma się tak naprawdę niewielu prawdziwych przyjaciół.

Jedna decyzja głównego bohatera uruchomi lawinę zaskakujących zdarzeń. Nowa działalność Oskara ściągnie na niego prawdziwe kłopoty i doprowadzi do tego, że w środku dnia wyląduje zupełnie nagi na rynku, zostawi go ukochana (Karolina Gorczyca), stanie się obiektem westchnień dziewczyny brata (Olga Bołądź) i zupełnie niespodziewanie ktoś zobaczy w nim… superbohatera.


Gdy gra toczy się o miłość, złamać można wszystkie zasady!


W filmie brawurowo zagrali: Paweł Małaszyńki, Cezary Pazura, Olga Bołądź, Karolina Gorczyca, Piotr Rogucki i Agata Kulesza.

„Skrzydlate świnie” to drugi po „Odzie do radości” film Anny Kazejak, obiecującej scenarzystki i reżyserki młodego pokolenia.
Skrzydlate świnie (komedia obyczajowa, Polska, 2010, 99 min)
premiera: 5 listopada 2010 (Polska) 2010-11-05 25 maja 2010 (Świat)

reżyseria: Anna Kazejak
obsada: Paweł Małaszyński, Olga Bołądź, Piotr Rogucki, Karolina Gorczyca, Cezary Pazura
NAJNOWSZE