Sanatorium miłości

Sanatorium miłości. Tutaj Iwona i Gerard wzięli ślub. Wesele na zamku w Niepołomicach było jak z bajki!

Iwona Mazurkiewicz i Gerard Makosz z "Sanatorium miłości" pobrali się w 2023 r. Zakochani seniorzy wzięli ślub na zamku, który nazywany jest "drugim Wawelem". Zobacz, gdzie odbyło się wesele pary z programu "Sanatorium miłości". Uroczystość była jak z bajki!

Spis treści

  1. Iwona i Gerard z "Sanatorium miłości" – kim są?
  2. Ślub Iwony i Gerarda z "Sanatorium miłości"
  3. Zamek w Niepołomicach – to tu odbyło się wesele Iwony i Gerarda
  4. Zobacz zdjęcia ze ślubu, wesela i zaręczyn zakochany kuracjuszy
  5. "Sanatorium miłości" – o czym jest program?

Iwona i Gerard z "Sanatorium miłości" – kim są?

Iwona Mazurkiewicz i Gerard Makosz to seniorzy, którzy poznali się na planie 2. edycji "Sanatorium miłości". 64-letnia nauczycielka wychowania fizycznego oraz 83-letni były ratownik górniczy nie od razu zapałali do siebie uczuciem. Miłość budowaliśmy na przyjaźni, a ich relacja nabrała rumieńców dopiero po zakończeniu programu.

Miłość, szczególnie w naszym wieku, to ogromna odpowiedzialność. Oprócz tego, że czerpiemy radość z bycia razem na co dzień, z przytulania się, ze wspólnego jedzenia i patrzenia sobie w oczy, to musimy pamiętać, że miłość powinna być oparta na przyjaźni - tłumaczyła seniorka w specjalnym odcinku "Sanatorium miłości".

Ślub Iwony i Gerarda z "Sanatorium miłości"

Obecnie Iwona i Gerard wiodą szczęśliwe życie i choć dzieli ich prawie 20 lat różnicy, zakochani kuracjusze nawet na moment nie zwalniają tempa. Para po dwóch latach narzeczeństwa zdecydowała się na ślub! Po raz pierwszy o swoich planach opowiedzieli we wrześniu 2022 r. w programie "Pytanie na śniadanie".

Zapadła decyzja, już jest ustalony termin, Urząd Stanu Cywilnego też jest załatwiony, ale na razie cicho sza. Budujmy emocje, lato 2023 – zdradziła Iwona Mazurkiewicz.

Czytaj też: Iwona i Gerard żyją jak w bajce! Zobacz, jak mieszkają

Jak zapowiedzieli, tak zrobili! Ślub zakochany kuracjuszy odbył się w sierpniu 2023 r. na zamku w Niepołomicach.

Zamek w Niepołomicach – to tu odbyło się wesele Iwony i Gerarda

Zamek Królewski w Niepołomicach pod Krakowem jest dla Iwony i Gerarda wyjątkowym miejscem. To właśnie tutaj senior oświadczył się ukochanej w 2021 roku. Warto wspomnieć, że Pan młody urodził się w Niepołomicach i mieszkał tam do ukończenia szkoły średniej. Gerard Makosz jest honorowym obywatelem tego miasta, jego ojciec, także Gerard Makosz ma w Niepołomicach ulicę nazwaną jego imieniem.

Decyzję podjął Gerard, on stąd pochodzi, tutaj miał zaślubiny córki, tutaj świętował swoje urodziny i tu poprosił mnie o rękę - ja się do tego przychyliłam. Uważam, że nawet w najpiękniejszej restauracji, nie uzyskalibyśmy tych emocji, a o to nam przecież chodzi. Wracają do nas wspomnienia sprzed dwóch lat, porównujemy, chcielibyśmy zrobić inną imprezę, żeby to było coś wyjątkowego – opowiadała Iwona Mazurkiewicz w rozmowie z Super Exressem.

Polecamy: Zamek w Niepołomicach - architektura, ciekawostki i legendy o Drugim Wawelu

Zobacz zdjęcia ze ślubu, wesela i zaręczyn zakochany kuracjuszy

W galerii publikujemy zdjęcia z zaręczyn i ślubu Iwony i Gerarda, które odbyły się w Zamku Królewskim w Niepołomicach. To właśnie tam zakochani seniorzy z "Sanatorium miłości" powiedzieli sobie "tak".

"Sanatorium miłości" – o czym jest program?

"Sanatorium miłości" to popularny format telewizyjnej Jedynki, który daje osobom po 60. roku życia drugą szansę na miłość. Program podbił serca widzów unikalnym podejściem do seniorów – w każdej edycji bierze udział 12 bohaterów, którzy chcą przeżyć przygodę życia, rozpocząć nowy rozdział w życiu i znaleźć miłość. Spotkania, rozmowy, randki i różne aktywności pozwalają uczestnikom lepiej się poznać i sprzyjają budowaniu relacji. W finałowym odcinku poznajemy Króla i Królową turnusu.

Dzięki programowi Marty Manowskiej swoje szczęście znalazło już kilkoro seniorów. Wśród nich jest m.in. Władysław Balicki, który jest już po ślubie z poznaną po programie Marią. Natalia Jankowska i Marek Szir z 4. edycji są razem półtora roku i szykują się do ślubu. Anna Król i Zbigniew Zamróz z 3. edycji także są razem. Senior oświadczył się swojej wybrance w "Pytaniu na śniadanie".

Iwona Mazurkiewicz i Gerard Makosz, czyli bohaterowie 2. edycji to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych par z "Sanatorium miłości".

Przypominamy, że Telewizja Polska zrealizuje 6. edycję "Sanatorium miłości". Castingi do programu już ruszyły. Poszukiwani są kandydaci i kandydatki od 60. roku życia, stanu wolnego.

Listen on Spreaker.