“Rozdzielenie” – 2. sezon coraz bliżej. Kiedy premiera?

i

Autor: Apple TV+ “Rozdzielenie” – 2. sezon coraz bliżej. Kiedy premiera?

Serialowe powroty

“Najlepszy” serial ostatnich lat wraca z 2. sezonem. Kiedy zobaczymy nowe odcinki “Rozdzielenia”?

2024-01-30 12:17

Jeśli zdążyliście już zapomnieć, lub porzucić nadzieję, że kiedykolwiek ujrzycie 2. sezon “Rozdzielenia” (ang. “Severance”), to w pewnością ucieszy was wieść, że Apple TV+ wcale nie porzuciło tego projektu (choć cisza ostatnich miesięcy mogła na to wskazywać). Zdjęcia do nowych odcinków ruszyły, a na dowód dostaliśmy pierwszą fotkę z planu.

“Rozdzielenie” uchodzi z pewnych kręgach za jeden z absolutnie najlepszych seriali ostatnich lat — my mamy na ten temat odrębne zdanie — i nieważne, czy zasłużył na to miano, czy nie, na jego kontynuację czekają miliony widzów. Nawet w Polsce, gdzie platforma Apple TV+ nie cieszy się aż taką popularnością. Zatem, co już wiemy o nowych odcinkach “Severance” i kiedy możemy się ich spodziewać?

SPRAWDŹ TEŻ: Najlepsze seriale Apple TV+. TOP5 produkcji, które warto obejrzeć

“Rozdzielenie” – 2. sezon coraz bliżej. Kiedy premiera?

Zdjęcia do 2. sezonu ruszyły jeszcze jesienią 2022 roku, ale strajki aktorów i scenarzystów znacząco pokrzyżowały plany twórców i tak oto ekipa “Rozdzielenia” wróciła na plan dopiero przed kilkoma miesiącami. Ben Stiller – jako współtwórca i jeden z pomysłodawców serialu – potwierdził to zresztą jakiś czas temu, a teraz w social mediach wylądowała pierwsza oficjalna fotka. Widzimy na niej naszego poczciwego Marka pędzącego przez siedzibę Lumon.

Niestety mamy też złe wieści – przewidywana data premiery 2. sezonu nie została jeszcze ogłoszona i w sumie to nie wiemy nawet, na jakim etapie jest obecnie ekipa. Na debiut w 2024 roku byśmy się jednak zdecydowanie nie nastawiali.

“Rozdzielenie” – o czym jest serial?

“Rozdzielenie” to ambitny dramat science-fiction traktujący o życiu pracowników firmy Lumon, która wprowadziła nowatorską metodę dbania o ich work-life balance – wspomnienia z życia osobistego i zawodowego są rozdzielane. Ergo: po przekroczeniu progu firmy nie pamiętają oni swojego życia “na zewnątrz” i odwrotnie. To, co z założenia brzmi jak rozwiązanie doskonałe, szybko okazuje się być zagmatwaną zagadką, w której nic nie jest tym, czym się wydaje. Pierwszy sezon “Severance” zgarnął bardzo dobre recenzje, a jeśli jeszcze go nie widzieliście, to szukajcie w bibliotece Apple TV+.

Najpopularniejsze polskie seriale ostatnich lat – jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 10
“Informacja zwrotna” to adaptacja książki autorstwa…
“Informacja zwrotna”

Najlepsze seriale science fiction. Które produkcje sci-fi warto obejrzeć?

E. Duffy, Michiel Huisman i Ray Fisher: Czym “Rebel Moon” różni się od “Gwiezdnych wojen”? Zapytaliśmy członków obsady