Gwiazdy

Patrycja Soliman była gwiazdą "Pensjonatu pod Różą". O jej romansie ze starszym o 30 lat aktorem mówili wszyscy!

Dwadzieścia lat temu Patrycja Soliman była nazywana objawieniem polskiego kina. Widzowie pokochali ją m.in. za rolę w serialu "Pensjonat pod Różą" czy filmie "Jasminum". Podczas pracy przy tej drugiej produkcji aktorka wdała się w romans, o którym mówili wszyscy! Owocem jej znajomości ze starszym o 30 lat aktorem jest jej córka, Franciszka.

Spis treści

  1. Patrycja Soliman była nadzieją polskiego kina 
  2. Patrycja Soliman. Skąd pochodzi? Ile ma lat? 
  3. O romansie Patrycji Soliman mówili wszyscy
  4. Jak potoczyła się dalsza kariera Patrycji Soliman? 

Patrycja Soliman była nadzieją polskiego kina 

Patrycja Soliman to aktorka, która pojawia się na ekranach od ponad dwudziestu lat. Debiutowała jako młoda dziewczyna w kultowym filmie "Dzień Świra", by następnie zacząć pojawiać się m.in. w "Na dobre i na złe". 

Sympatię widzów zyskała w 2004 roku, gdy zaczęła wcielać się w postać Kaliny w uwielbianym w tamtym czasie serialu "Pensjonat pod Różą". Patrycja Soliman szybko zdobyła popularność, a kolejne role pojawiały się błyskawicznie. Zagrała m.in. w "Karol. Człowiek, który został Papieżem", "Bożej podszewce II", filmie "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" czy kultowym serialu "M jak miłość".

Utalentowana studentka warszawskiej Akademii Teatralnej zachwycała urodą i przez wielu była nazywana nadzieją polskiego kina. 

Patrycja Soliman. Skąd pochodzi? Ile ma lat? 

Patrycja Soliman urodziła się w Kairze. Jest córką Polki i Egipcjanina, którzy wrócili do Polski, gdy miała dwa latka. Aktorka deklarowała, że od zawsze czuje się Polką. 

Kair jest miejscem, w którym się urodziłam. Mój ojciec był Egipcjaninem i z moją mamą poznali się w Londynie, żeby było śmieszniej. Po jakichś dwóch latach rodzice wrócili do Polski. Nie czuję się wielokulturowa, czuję się tylko Polką - mówiła w programie "Ex Magazine" w Polskim Radiu. 

Gwiazda urodziła się  3 grudnia 1981 roku, a więc ma dziś 42 lata. W związku z tym, że na ekranach zaczęła się pojawiać bardzo wcześnie, aktorką jest już od ponad dwudziestu lat! 

Czytaj także: Edyta Jungowska jako Bożenka z "Na dobre i na złe" skradła serca milionów widzów. Dlaczego zniknęła z show-biznesu?

O romansie Patrycji Soliman mówili wszyscy

W 2006 roku Patrycja Soliman wcieliła się w role Jasminum w filmie o tym samym tytule. To właśnie na planie filmu poznała starszego o 30. lat aktora Adama Ferencego, który wcielił się w filmie w rolę jednego z mnichów. Tych dwoje połączył gorący romans, o którym mówili wówczas wszyscy!

Piękna i młoda gwiazda zawróciła w głowie starszemu koledze do tego stopnia, że miał być wówczas gotów porzucić dla niej rodzinę: żonę Małgorzatę Dziewulską, z którą doczekał się dwójki dzieci. W aktorskim środowisku aż huczało od plotek na ich temat. 

Niebawem okazało się, że Patrycja Soliman jest w ciąży. Ojcem dziecka był właśnie Ferency. Gdy jednak dowiedział się, że jego kochanka spodziewa się dziecka, nie zdecydował się na związek z młodszą kobietą. Aktor nie porzucił swojej rodziny, a małą Franciszkę aktorka wychowywała samodzielnie. 

Nigdy nie miałam dylematu: kariera czy dziecko. Los zdecydował za mnie, ale cieszę się, że stało się, jak się stało - mówiła w rozmowie z "Twoim Imperium" Patrycja Soliman. 

Jak potoczyła się dalsza kariera Patrycji Soliman? 

Samodzielna mama poświęciła się wychowaniu córeczki, jednak nie zniknęła z ekranów. Po porodzie pojawiła się m.in. w serialach "Londyńczycy", "Ojciec Mateusz" czy "Barwy szczęścia". 

Być może, gdyby nie pojawienie się dziecka, jej kariera potoczyłaby się inaczej. Patrycja Soliman nie żałuje jednak tego, jak wygląda jej życie.  To, że Frania się urodziła, to była najsłuszniejsza decyzja w moim życiu - mówiła na łamach "Gali". 

Czytaj także: Bar. Magda Modra rozpoczynała od udziału w reality show. Jak zmieniła się przez lata?

Aktorka od lat związana jest z Teatrem Narodowym. Jeśli zaś chodzi o role telewizyjne, w 2019 roku wystąpiła w "Koronie Królów", a rok później widzowie oglądali ją w serialach "Szadź" i "Na Wspólnej". 

Patrycja Soliman znalazła także miłość. Wraz z ukochanym, który nie jest związany z branżą artystyczną, w 2015 roku powitali na świecie córeczkę. 

Zobacz w galerii, jak zmieniała się Patrycja Soliman. Lata lecą, a ona wciąż zachwyca! Dla aktorki czas się zatrzymał. 

Karolina Sawka grała Nel w „W pustyni i w puszczy”. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje?
Listen on Spreaker.