Osioł ze Shreka nie zawsze mówił głosem Stuhra

i

Autor: Everett Collection, AKPA

shrek 5

Osioł ze Shreka nie zawsze mówił głosem Jerzego Stuhra! Początkowo bohaterów filmu dubbingowali inni aktorzy

2024-07-13 18:57

Cały świat żyje informacją, że "Shrek 5" będzie mieć swoją premierę w lipcu 2026 roku. Ogłoszenie daty zbiegło się z przykrym wydarzeniem, a mianowicie śmiercią Jerzego Stuhra, którego głosem przez wszystkie części mówił Osioł. Mało kto wie, że w pierwszej wersji animacji postacie dubbingowała zupełnie inna obsada.

Spekulowano o tym od dawna, ale dopiero teraz wszystko stało się jasne. "Shrek" doczeka się kontynuacji, a premierę 5. części ponadczasowej animacji zapowiedziano na 1 lipca 2026 roku. Fani muszą się zatem uzbroić w cierpliwość, bo to jeszcze dwa lata, jednak Dream Works z pewnością będzie regularnie bombardować nas nowymi informacjami czy zapowiedziami, które tylko zaostrzą apetyt widzów na więcej i umilą czas oczekiwania na premierę produkcji. Ogłoszenie daty zbiegło się z bardzo przykrą informacją o śmierci wybitnego polskiego aktora Jerzego Stuhra, który z powodzeniem podkładał głos pod postać Osiołka, najlepszego przyjaciela Shreka. Gwiazdor polskiego kina zmarł w wieku 77 lat. Nie wszyscy wiedzą jednak o tym, że początkowo Zbigniew Zamachowski, Jerzy Stuhr czy Agnieszka Kunikowska nie byli pierwszym wyborem producentów. W zwiastunie 1. części hitowej produkcji mogliśmy usłyszeć zupełnie inną obsadę. Osioł ze "Shreka" przemówił głosem... Wojciecha Paszkowskiego, natomiast sam Shrek Jarosława Boberka.

Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor miał 77 lat. Na co chorował i jaka jest przyczyna śmierci?

Taki będzie SHREK 5? Tego na pewno nie zabraknie | To Się Kręci #13

Polski dubbing "Shreka" - Paszkowski zamiast Stuhra

Premiera "Shreka" w 2001 roku okazała się wielkim fenomenem. Produkcja zarobiła prawie pół miliarda dolarów i pozostaje klasykiem w swoim gatunku. Jak się okazuje, zanim "Shrek" trafił na polski rynek w doskonale znanej nam wersji, był promowany zwiastunem na kasecie VHS i zawierał zupełnie inną obsadę! Zamiast Zbigniewa Zamachowskiego, Jerzego Stuhra czy Agnieszki Kunikowskiej, widzowie posiadający nośnik mogli usłyszeć w rolach głównych Jarosława Boberka, Wojciecha Paszkowskiego oraz Izabelę Dąbrowską. Nagranie jest dostępne w sieci.

Listen on Spreaker.