Osiecka

i

Autor: materiał prasowy

Osiecka - zwiastun serialu TVP. Będzie hit na miarę produkcji o Annie German?

2020-12-07 12:57

Juz 25 grudnia 2020 roku na antenie Telewizji Polskiej premierę będzie mieć najbardziej wyczekiwana produkcja tego roku - serial Osiecka. Fascynująca biografia artystki - jej życie od wczesnej młodości, przypadającej na lata pięćdziesiąte, aż do śmierci w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku zostanie przedstawiona w trzynastu odcinkach serialu TVP. Ostatnio premierę miał zwiastun produkcji. Osiecka będzie hitem na miarę produkcji o Annie German?

Osiecka - zwiastun serialu TVP. Będzie hit na miarę produkcji o Annie German? W nowej produkcji TVP zobaczymy od kulis szeroką panoramę kulturalnego i towarzyskiego życia Warszawy i Polski na przestrzeni kilku dekad, a jej bohaterami - poza Osiecką - będą postacie takie jak Maryla Rodowicz, Krystyna Sienkiewicz, Elżbieta Czyżewska, Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski, Zbigniew Cybulski, Bogusław Kobiela i wielu innych.

QUIZ. Słynne seriale z Netflixa. Same hity, ale nie myśl, że osiągniesz komplet

Pytanie 1 z 15
Akcja serialu "Dark" dzieje się w...

Osiecka - zwiastun serialu TVP

W 2013 roku na antenie Telewizji Polskiej zadebiutował serial, opowiadający historię życia wybitnej polskiej wokalistki, Anny German. Produkcja nakręcona z okazji 30. rocznicy śmierci artystki cieszyła się ogromną popularnością wśród widzów, którzy z zainteresowaniem śledzili jej losy. Pod koniec grudnia 2020 roku na ekranach naszych telewizorów zadebiutuje kolejny serial biograficzny, który ma szansę stać się równie dużym hitem. Tym razem produkcja skupi się na historii Agnieszki Osieckiej - jednej z najlepszych autorek XX wieku.

Tłem jej biografii będą artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów, poczynają od edukacji w komunistycznej szkole przez studia w Szkole Filmowej w Łodzi i kolorowy świat studencki teatrzyków - warszawskiego STS-u i gdańskiego Bim-Bomu. Widzowie zobaczą spektakularne sukcesy oraz porażki Osieckiej, zarówno w walce z cenzurą, jak i wynikające z trudnych życiowych wyborów.

Tureckie seriale, które warto obejrzeć