Opowieść podręcznej - sezon 5. Kiedy premiera?

2021-06-18 10:19 Alicja Wójcik
Opowieść podręcznej sezon 2 w Stopklatka TV
Autor: Materiały Prasowe Stopklatka TV Opowieść podręcznej sezon 2 w Stopklatka TV

Opowieść podręcznej to serial, który jest adaptacją powieści Margaret Atwood o tym samym tytule. Książka ukazała się w 1985 roku, a serialowa adaptacja miała swoją premierę dopiero w 2017. Pierwszy sezon został znakomicie przyjęty przez krytyków oraz widzów i mimo iż w całości pokrywa się on z fabułą powieści Atwood, bardzo szybko podjęto decyzję o przedłużeniu Opowieści podręcznej na kolejny sezon.

Opowieść podręcznej - sezon 5. Kiedy premiera Już od drugiego sezonu serialu scenarzyści musieli sami napisać dalszą historię June, głównej bohaterki, oraz tego, co wydarzyło się w Gileadzie. Mimo iż kolejne odcinki, niezwiązane już z prozą Atwood, zbierają nieco gorsze recenzje, serial cały czas jest bardzo popularny, a wiosną 2021 premierę miał czwarty sezon.

Opowieść podręcznej - sezon 5. Kiedy premiera?

Wiele wskazuje na to, że Opowieść podręcznej szybko się nie zakończy. W 2019 roku producent wykonawczy Opowieści podręcznej, Bruce Miller, w rozmowie z The Hollywood Reporter zapowiedział, że dla niego serial może liczyć nawet 10 sezonów, co oznacza, że twórcy mają jeszcze wiele pomysłów, jak kontynuować fabułę. Jak na razie po sezonie trzecim twórcy potwierdzili czwarty i piąty sezon Opowieści podręcznej. Premiera sezonu czwartego została mocno opóźniona ze względu na pandemię, jednak możemy spodziewać się, iż sezon piąty ukaże się w rocznym odstępie, czyli wiosną 2022 roku. Oficjalna data nie została jeszcze potwierdzona. 

ESKA XD #021 - Eurowizja, Więzień miłości, mięso z roślin, gwiazdy bez matury
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE