Nowy dokument o katastrofie w Czarnobylu trafi na HBO! Zobaczymy niewidziane wcześniej materiały z tragicznego wypadku

2022-06-06 15:29 Leon Pietrzak
Chernobyl: The Lost Tapes
Autor: YouTube.com/HBO

Twórcy HBO pokażą niepublikowane materiały i nieznane kulisy pamiętnej katastrofy z 1986 roku w Czarnobylu. Nowy dokument zadebiutuje na platformie latem 2022 roku. Sprawdźcie najważniejsze szczegóły.

Chernobyl: The Lost Tapes to kolejny tytuł poruszający pamiętną katastrofę. Przypomnijmy, że w 2019 roku powstał miniserial, który mocno nagłośnił te słynną historię, jednak nie był do końca zgodny z prawdą. Wielokrotnie nominowany do Emmy brytyjski reżyser, James Jones, postanowił stworzyć kolejną produkcje, która będzie trzymać się faktów i pokaże szczegółowe zakulisowe materiały awarii reaktora jądrowego. Twórcy udało się również porozmawiać z niektórymi żyjącymi świadkami katastrofy. Nowy dokument dostał już oficjalny zwiastun i jeszcze latem 2022 pojawi się w bibliotece HBO.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Najlepsze filmy katastroficzne w dziejach. Ekranowe kataklizmy z najwyższej półki

Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3

Chernobyl: The Lost Tapes - wyjątkowy dokument o katastrofie w Czarnobylu

James Jones postanowił przedstawić wydarzenia sprzed lat w szerszym kontekście, więc sięgnął po niepublikowane wcześniej materiały z Rosji i Ukrainy, które zostały nakręcone m.in. przez robotników, wojskowych i medyków, którzy walczyli ze skutkami katastrofy. Twórca dotarł również do górnika Hodosova, pilota helikoptera Igora Pismenskiya, a także Ludmiły Ignatienko - żony tragicznie zmarłego strażaka Wasilija.

Sonda
Lubisz oglądać filmy katastroficzne?

Chernobyl: The Lost Tapes - kiedy premiera na HBO?

Film "Chernobyl: The Lost Tapes" pokaże skutki awarii oraz w jaki sposób zatajano kluczowe dla śledztwa materiały. Ukaże również spadek zaufania społeczeństwa do władz oraz zwróci szczególną uwagę na mechanizmy sowieckiej propagandy i bagatelizowanie sprawy przez Michaiła Gorbaczowa. Premiera pełnometrażowego dokumentu pojawi się 22 czerwca 2022 na HBO Max. Poniżej udostępniamy pierwszą zapowiedź.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE