Chernobyl: The Lost Tapes

i

Autor: YouTube.com/HBO

Nowy dokument o katastrofie w Czarnobylu trafi na HBO! Zobaczymy niewidziane wcześniej materiały z tragicznego wypadku

2022-06-06 15:29

Twórcy HBO pokażą niepublikowane materiały i nieznane kulisy pamiętnej katastrofy z 1986 roku w Czarnobylu. Nowy dokument zadebiutuje na platformie latem 2022 roku. Sprawdźcie najważniejsze szczegóły.

Chernobyl: The Lost Tapes to kolejny tytuł poruszający pamiętną katastrofę. Przypomnijmy, że w 2019 roku powstał miniserial, który mocno nagłośnił te słynną historię, jednak nie był do końca zgodny z prawdą. Wielokrotnie nominowany do Emmy brytyjski reżyser, James Jones, postanowił stworzyć kolejną produkcje, która będzie trzymać się faktów i pokaże szczegółowe zakulisowe materiały awarii reaktora jądrowego. Twórcy udało się również porozmawiać z niektórymi żyjącymi świadkami katastrofy. Nowy dokument dostał już oficjalny zwiastun i jeszcze latem 2022 pojawi się w bibliotece HBO.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Najlepsze filmy katastroficzne w dziejach. Ekranowe kataklizmy z najwyższej półki

Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3

Chernobyl: The Lost Tapes - wyjątkowy dokument o katastrofie w Czarnobylu

James Jones postanowił przedstawić wydarzenia sprzed lat w szerszym kontekście, więc sięgnął po niepublikowane wcześniej materiały z Rosji i Ukrainy, które zostały nakręcone m.in. przez robotników, wojskowych i medyków, którzy walczyli ze skutkami katastrofy. Twórca dotarł również do górnika Hodosova, pilota helikoptera Igora Pismenskiya, a także Ludmiły Ignatienko - żony tragicznie zmarłego strażaka Wasilija.

Sonda
Lubisz oglądać filmy katastroficzne?

Chernobyl: The Lost Tapes - kiedy premiera na HBO?

Film "Chernobyl: The Lost Tapes" pokaże skutki awarii oraz w jaki sposób zatajano kluczowe dla śledztwa materiały. Ukaże również spadek zaufania społeczeństwa do władz oraz zwróci szczególną uwagę na mechanizmy sowieckiej propagandy i bagatelizowanie sprawy przez Michaiła Gorbaczowa. Premiera pełnometrażowego dokumentu pojawi się 22 czerwca 2022 na HBO Max. Poniżej udostępniamy pierwszą zapowiedź.