Nostalgia anioła (2010) KINO

2010-03-14 18:58
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Opowieść o życiu i wszystkim, co jest później...

Przejmująca opowieść o szukaniu prawdy i sensu życia rodziny po dramatycznym doświadczeniu morderstwa, opowiedziana z niedostępnej zwykłym śmiertelnikom, zaskakującej perspektywy.

Filmowa opowieść nakręcona przez uhonorowanego Oscarem Petera Jacksona (trylogia “Władca pierścieni”), na podstawie bestsellerowej powieści Alice Sebold. To historia czternastoletniej Susie Salmon, zamordowanej w drodze do domu w grudniu 1973. Dziewczynka obserwuje to, co dzieje się po jej śmierci – emocjonalne zmagania rodziny i pozostawanie mordercy na wolności, z perspektywy nieba. W swoim nowym, tajemniczym świecie pozostaje rozdarta pomiędzy pragnieniem zemsty, a dążeniem do uzdrowienia trawionej tym brutalnym doświadczeniem rodziny. Susie pragnie, żeby jej rodzina pogodziła się z jej stratą i potrafiła nadal żyć szczęśliwie. To, co rozpoczyna się jako szokujące morderstwo, przeradza się w trzymającą w napięciu, bogatą wizualnie podróż przez więzi pamięci, miłości i nadziei, prowadząc do zaskakującego zakończenia.

Nostalgia anioła / The Lovely Bones (dramat, USA, W.Brytania, Nowa Zelandia, 2009, 135 min)
reżyseria: Peter Jackson
obsada: Mark Wahlberg,Rachel Weisz, Susan Sarandon, Stanley Tucci, Michael Imperioli i Saoirse Ronan


Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE