Nasz Nowy Dom 8.04.2021 Krzywowólka. Metamorfoza domu pani Anny

2021-04-07 16:08 AW
Nasz Nowy Dom
Autor: Materiały Prasowe

We czwartek przeniesiemy się aż pod wschodnią granicę Polski do niewielkiej wsi Krzywowólka. Mieszka tu pani Anna z synami – dorosłym już Mateuszem i trzyletnim Adasiem oraz z córką Patrycją, zięciem i wnukami. Patrycja i jej mąż Andrzej są osobami niezaradnymi, nie mogą mieszkać samodzielnie i potrzebują pomocy w wychowaniu synków Adriana i Kubusia. Po śmierci męża, który nigdy nie był dla niej wsparciem, pani Anna została sama. Pomaga jej starszy syn, który aby zaopiekować się rodziną, przerwał naukę na wymarzonych studiach – mechatronice i zajął się niewielkim gospodarstwem rolnym.

Nasz Nowy Dom 8.04.2021 Krzywowólka. Metamorfoza domu pani Anny. Cała siedmioosobowa rodzina mieszka w starym drewnianym domu. Jego dach pokryty jest niebezpiecznym eternitem, a do tego przecieka. Dom jest duży, ale układ pomieszczeń sprawia, że nikt nie ma w nim miejsca dla siebie. Ogrzewa go jedynie piec kaflowy, który nie tylko nie daje wystarczającej ilości ciepła, ale jest nieszczelny, co stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców. Nieszczelne są również okna, a jedyne pomieszczenie bez nich –łazienka jest mała i zawilgocona.

Nasz Nowy Dom 8.04.2021 Krzywowólka. Metamorfoza domu pani Anny

Czy ekipie uda się wyremontować tak duży dom w ciągu zaledwie pięciu dni i to przy niesprzyjających warunkach pogodowych? Oczywiście! W końcu wyzwania to nasza specjalność! Katarzyna Dowbor postanowiła nie tylko podzielić się z rodziną dobrą wiadomością, ale również wyrazić swoje uznanie dla godnej podziwu postawy Mateusza:

Nasz Nowy Dom 7 i 8 kwietnia. Katarzyna Dowbor pomaga kolejnym rodzinom
NAJNOWSZE