GWIAZDY

Najsympatyczniejsza aktorka Hollywood? Anne Hathaway od lat zachwyca szerokim uśmiechem i wspaniałymi rolami

Jest obecna w branży filmowej od lat, a wciąż potrafi zaskoczyć i zachwycić publiczność oraz środowisko krytyków. Dobra passa Anne Hathaway zaczęła w 2001 r. i wciąż trwa. Jej aktorski dorobek jest zdumiewająco różnorodny. Artystka doskonale odnajduje się zarówno w komediach, jak i w kinie akcji oraz w mrocznych dramatach. Przypominamy najgłośniejsze role Anne Hathaway, które warto znać.

Premiera filmu „Wesele”. Gwiazdy na czerwonym dywanie

Zachwyca niebanalną urodą, zaraża dobrą energią, rozśmiesza, wzrusza i budzi podziw swoimi wszechstronnymi umiejętnościami. Jej znakiem rozpoznawczym jest szeroki, promienny uśmiech i duże sarnie oczy. Anne Hathaway to prawdziwy ewenement w aktorskim świecie. Artystka świętowała niedawno 25 lat pracy przed kamerą. Ma 41 lat, a wciąż wygląda tak, jak w swoich pierwszych filmowych rolach.

Mimo ogromnych sukcesów na koncie, wciąż nie ma dość i jest głodna nowych aktorskich wyzwań. Niedawno na ekrany wejdą dwie nowe produkcje z jej udziałem. W międzyczasie przypominamy najsłynniejsze tytuły, w których zachwyciła publiczność i środowisko krytyków.

Idolka nastolatek i pierwsze wielkie produkcje

Mało kto dziś pamięta, że zanim Anne Hathaway stała się wielką, rozchwytywaną gwiazdą, błyszczała w młodzieżowym hicie "Pamiętnik Księżniczki". Młoda publiczność pokochała także jej tytułową bohaterkę w filmie "Ella zaklęta". Wspomniane tytuły były jednak zaledwie preludium do wielkiej kariery aktorki, która ma na swoim koncie udział w takich filmach, jak np. "Tajemnica Brokeback Mountain", "Diabeł ubiera się u Prady", "Nędznicy", "Ocean's 8" czy "Interstellar".

Komedia, tragedia, dramat

Hathaway to aktorka - kameleon. Przez ponad dwie dekady swojej działalności nie dała się zaszufladkować, ani przypisać do jednej roli czy jednego gatunku. Artystka sprawnie żongluje rolami. Raz wciela się w zagubioną praktykantkę wkraczającą do świata mody, innym razem gra sprytną agentkę lub przebiegłą oszustkę. Anne nie boi się też gęstych od emocji dramatów psychologicznych. Dowód? Jedna z wiodących ról w "Rachel getting married", kinowa ekranizacja książki "Jeden dzień", "Miłość i inne używki", a także niedawna premiera "The idea of you". Dodajmy do tego kreacje kostiumowe, jak np. "Zakochana Jane" czy "Alicja w Krainie Czarów". Trudno znaleźć drugą aktorkę z tak imponującym i różnorodnym dorobkiem.

Nadchodzące premiery

Anne Hathaway nie zwalnia tempa. Jeszcze nie minęły zachwyty nad jej kreacją w "The idea of you", a już zapowiadane są kolejne głośne produkcje z jej udziałem. Szczególną uwagę zwraca film biograficzny "Get Happy: The Life of Judy Garland", w którym Hathaway wciela się w słynną gwiazdę złotej ery Hollywood. Czekamy na tę i wiele innych kreacji Anne, bo jej talentu, energii i zaraźliwego uśmiechu nigdy dość.