Najsmutniejsze filmy wszech czasów. Po ich obejrzeniu długo nie dojdziecie do siebie

2019-10-16 15:16
Mój przyjaciel Hachiko
Autor: Everett Collection / Everett Col/EAST NEWS Mój przyjaciel Hachiko

Nie wszystkie filmy kończą się happy endem. Pozycje z poniższej listy dadzą radę obejrzeć wyłącznie prawdziwi fani ciężkich dramatów.

Najsmutniejsze filmy wszech czasów - które produkcje zasłużyły na to miano? Wiele dramatów, które bardzo mocno chwytają za serce, opowiadają zdawałoby się zupełnie zwykłe historie zwyczajnych ludzi. Co więcej - niektóre z nich są oparte na prawdziwych wydarzeniach. Oto lista najsmutniejszych filmów w historii.

Najgorsze filmy, które dostały Oscara. Faktycznie zasłużyły na statuetkę?

Najsmutniejsze filmy w historii: Niemiłość (2017)

Mieszkające w Moskwie małżeństwo chce jak najszybciej sfinalizować rozwód - zarówno on, jak i ona rozpoczynają nowe życie z nowymi partnerami. Przeszkodą jest dla nich syn, dwunastoletni Alosza, którego żadne z nich nie chce. Pewnego dnia niechciany chłopiec znika bez śladu.

Najsmutniejsze filmy w historii: Zielona mila (1999)

Adaptacja powieści Stephena Kinga to opowieść byłego strażnika więziennego, który zajmował się więźniami skazanymi na karę śmierci. Przypomina on sobie historię Johna Coffeya, który został skazany na śmierć za zabójstwo dwóch dziewczynek. Bardzo szybko okazało się, że nie jest on osobą, którą wydaje się być, a jego pojawienie się w więzieniu na zawsze zmieniło życie pracujących w nim strażników. 

Najsmutniejsze filmy w historii: Grobowiec świetlików (1988)

To jeden z najsmutniejszych filmów animowanych w historii. Opowiada o kilkuletniej dziewczynce i jej niewiele starszym bracie osieroconych podczas II wojny światowej. Dzieci muszą poradzić sobie z przetrwaniem w pochłoniętej wojną Japonii. Jakby tego było mało, fabuła filmu oparta jest na prawdziwych wspomnieniach głównego bohatera.

Najsmutniejsze filmy w historii: Siódmy kontynent (1989)

To najprawdopodobniej jeden z najbardziej dołujących filmów, jakie powstały, zwłaszcza że Michael Haneke zainspirował się do jego stworzenia informacją, którą przeczytał w gazecie. Opowiada historię trzyosobowej roziny, która postanawia zostawić cały swój dobytek i wyjechać na tytułowy siódmy kontynent. Zdecydowanie nie polecamy go osobom bardzo wrażliwym.

Najsmutniejsze filmy w historii: Mój przyjaciel Hachicko (2009)

Film jest oparty na prawdziwej historii psiej miłości. Pewnego dnia profesor Parker Wilson postanawia przygarnąć zgubionego szczeniaka. Bardzo szybko stają się nierozłączni, a Hachicko, jak nazywa swojego pupila, codziennie odprowadza swego pana na stację i czeka tam na jego powrót z pracy. Co ciekawe, muzykę do tego filmu skomponował Polak, Jan Kaczmarek.

Najsmutniejsze filmy w historii: Lista Schindlera (1993)

Dramat wojenny opowiada prawdziwą historię Oskara Schindlera, który podczas II wojny światowej uratował ponad 1000 Żydów przed zagładą. Schindler był niemieckim przedsiębiorcą, który otworzył w Krakowie fabrykę naczyń. W 1942 roku zaczął zatrudniać w niej Żydów, którzy w innym wypadku zostaliby skazani na śmierć podczas likwidowania krakowskiego getta. 

Najsmutniejsze filmy w historii: Filadelfia (1993)

Bardzo dobry i uznany prawnik dowiaduje się, że jest chory na AIDS. Informacja ta trafia do jego przełożonych, a mężczyzna zostaje zwolniony pod zupełnie innym pretekstem. Śmiertelnie chory prawnik postanawia walczyć o swoją godność i dyskryminację chorych na AIDS, pozywając byłego pracodawcę.

NAJNOWSZE