NAGRODY WĘŻE 2012: Najgorszy polski film 2011 roku wybrany!

2012-04-02 12:11
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Wielki Wąż dla "Wyjazdu integracyjnego"! Zobacz VIDEO przygotowane z okazji finału pierwszej edycji nagród WĘŻE!

Dobiegło końca głosowanie polskich dziennikarzy w pierwszej edycji Nagród Węże, które oceniły najgorsze dokonania w polskiej kinematografii w 2011 roku. Nagrodę główną, Wielkiego Węża, otrzymał film "Wyjazd integracyjny". Najwięcej wyróżnień zdobyła superprodukcja "1920 Bitwa Warszawska", w tym trzy powędrowały do grającej w tym filmie główną rolę Nataszy Urbańskiej - każda jej nominacja zmieniła się w nagrodę.

WĘŻE przyznane zostały po raz pierwszy w historii i są polskim odpowiednikiem hollywoodzkich Złotych Malin. Celem tego przedsięwzięcia jest podjęcie dyskusji o kondycji polskiego kina, ze szczególnym zwróceniem uwagi na filmy nieudane. W gronie osób, które brały udział w głosowaniu znajduje się kilkudziesięciu dziennikarzy i osób wypowiadających się publicznie na temat polskiego kina. Pomysłodawcami WĘŻY są: Kamil Śmiałkowski, Krzysztof Spór i Konrad Wągrowski.

Najgorszym polskim filmem 2011 roku Akademia wybrała "Wyjazd integracyjny". Obraz ten w rywalizacji o ten tytuł pokonał następujące produkcje: "1920 Bitwa Warszawska", "Jak się pozbyć cellulitu", "Och Karol 2" i "Weekend".

Paweł Małaszyński za rolę w filmie "Weekend" i Natasza Urbańska za występ w filmie "1920 Bitwa Warszawska" zdobyli nagrody w kategoriach aktorskich. Natasza Urbańska otrzymała dwa kolejne wyróżnienia za duet z Borysem Szycem oraz w scenie z karabinem maszynowym (kat. żenująca scena). "1920 Bitwa Warszawska" otrzymała w sumie pięć nagród, także za scenariusz (Jerzy Hoffman i Jarosław Sokół) i za najgorszy film w 3D. Ta ostatnia kategoria to humorystyczne spojrzenie członków Akademii na próby naszej kinematografii nadążenia za światowymi trendami.

Trzy nagrody otrzymał debiut reżyserski Cezarego Pazury zatytułowany "Weekend", który członkowie Akademii docenili w kategoriach: komedia, która nie śmieszy, reżyseria (Cezary Pazura) oraz wspomniany wyżej najgorszy aktor (Paweł Małaszyński). "Wyjazd integracyjny" poza tytułem Najgorszego Filmu roku otrzymał jeszcze nagrodę w kategorii występ poniżej godności, a tym szczególnym tytułem obdarowany został Jan Frycz. W kategorii plakat nagrodę otrzymało "Cudowne lato".

Wraz z podsumowaniem roku minionego nie kończy się praca Akademii przyznającej WĘŻE. Dziennikarze mają zamiar przez cały rok przyglądać się dokonaniom polskiej kinematografii i zwracać szczególną uwagę na dzieła, które w ich ocenie nie spełniły pokładanych w nich nadziei.

LAUREACI NAGRÓD WĘŻE ZA ROK 2011:

WIELKI WĄŻ czyli NAJGORSZY FILM

WYJAZD INTEGRACYJNY

NAJGORSZY FILM 3D

1920 BITWA WARSZAWSKA

AKTOR

Paweł Małaszyński - WEEKEND

AKTORKA

Natasza Urbańska - 1920 BITWA WARSZAWSKA

DUET NA EKRANIE

Borys Szyc i Natasza Urbańska - 1920 BITWA WARSZAWSKA

REŻYSERIA

Cezary Pazura - WEEKEND

SCENARIUSZ

Jerzy Hoffman, Jarosław Sokół - 1920 BITWA WARSZAWSKA

KOMEDIA, KTÓRA NIE ŚMIESZY

WEEKEND

ŻENUJĄCA SCENA

Natasza Urbańska i CKM - 1920 BITWA WARSZAWSKA

WYSTĘP PONIŻEJ GODNOŚCI

Jan Frycz -WYJAZD INTEGRACYJNY

PLAKAT

CUDOWNE LATOPodziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE