Na dobre i na złe 850 - streszczenie. Kiedy ostatni odcinek sezonu?

2022-05-28 18:09 Adrian Rybak
Na dobre i na złe
Autor: Artrama Na dobre i na złe - odcinek 850

Na dobre i na złe to jeden z najpopularniejszych polskich seriali. Od wielu lat widzowie mogą go oglądać na antenie TVP2. Teraz muszą przygotować się jednak na przerwę. W wakacje 2022 nie będzie nowych odcinków, ale czeka nas jeszcze finał aktualnego sezonu. Kiedy emisja 850. odcinka? Co się w nim wydarzy?

Na dobre i na złe - kiedy 850. odcinek serialu? Na finał sezonu nie trzeba będzie długo czekać. Zostanie on wyemitowany już w środę 1 czerwca o godzinie 20:55 na antenie TVP2. Warto usiąść przed ekrany, ponieważ będzie się wiele działo! Co się stanie? Przeczytaj streszczenie odcinka poniżej.

ZOBACZ TAKŻE: Papiery na szczęście - sezon 3. Czy będzie? Kiedy premiera serialu w TVN7?

Na dobre i na złe - odcinek 850. Streszczenie

Falkowicz (Michał Żebrowski) z Tretterem (Piotr Garlicki) ruszą wspólnie do akcji, obawiając się, że mecenas Zając (Katarzyna Raduszyńska) – prawniczka Michała - w starciu z prokuratorem Siekierskim (Marek Kalita) nie ma szans. Gotowi na wszystko, by kolegę jednak uratować.

Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6

Doktor Tretter spotka się z panem Bogdanem (Lech Łotocki) – świadkiem, który rzekomo widział, jak lekarz wchodzi na klatkę schodową tuż za Korbanem (Mikołaj Roznerski). I w końcu zdobędzie dowód na to, że senior podczas składania zeznań skłamał.

- Profilaktyka ważna rzecz... À propos, kiedy pan badał wzrok?(…) Męczą się panu oczy? Przeszkadza jasne światło? Ma pan zmętnioną soczewkę, szarobiałą źrenicę… Oczywiście nie jestem okulistą, ale w pana wieku nie zdziwiłbym się, gdyby to była zaćma.

- Wie pan, jeśli się zareaguje odpowiednio wcześnie, to można wyleczyć.(…) Możemy podejść do specjalisty. Tylko proszę powiedzieć, ma pan problemy z ostrością? Widzi pan wyraźnie… panią Halinkę?

- Nie, niezbyt...

- A doktora Wilczewskiego?

- Nie rozumiem...

- Tego feralnego dnia… nie mógł pan go widzieć, prawda?

Prawdziwy przełom nastąpi jednak dzięki Ewie (Sylwia Nowiczewska) – byłej partnerce prokuratora, z którą miał przed laty dziecko. Wdzięczna za uratowanie syna, prawniczka zdradzi Tretterowi największą tajemnicę Siekierskiego.

- My… mieliśmy małą córeczkę. To była operacja przepukliny, 12 lat temu. Wyglądało niegroźnie. Dwa dni po zabiegu… zmarła z powodu niewydolności wielonarządowej.(…) Doktor Wilczewski był w składzie zespołu, który operował moją córkę…

- Nigdy nie winiłam lekarzy, ale Waldemar… On nigdy nie potrafił się pogodzić z tą stratą.

Profesor od razu zrozumie, że los Michała zależy właśnie od tej informacji, bo prokurator nie szuka wcale sprawiedliwości za śmierć Piotra, tylko zemsty za utratę dziecka.

- Czy zezna pani to pod przysięgą? Przed sądem?

- Ja… Przepraszam, ale ja nie mogę do tego wracać… Ułożyłam sobie życie na nowo... Naprawdę, nie mogę!

A gdy Tretter doniesie o wszystkim Falkowiczowi, sprawy nabiorą tempa. W ciągu kolejnych godzin obaj lekarze zgromadzą potrzebne dowody – obalając niemal każdy z argumentów, które przedstawił niedawno Siekierski. I w finale Falkowicz wpadnie z impetem na salę rozpraw...

- Chcę zabrać głos! Wysoki Sądzie, chcę zabrać głos! Mam informacje, fakty, które mogą rzucić nowe światło na sprawę!

- Wykonaliśmy w szpitalu badania przedniego odcinka oka za pomocą lampy szczelinowej, które potwierdziło, że pan Bogusław Zemła ma zaćmę.(…) Nie mógł widzieć doktora Wilczewskiego wchodzącego na tą nieszczęsną klatkę schodową… Policjanci wmówili mu, że go widział!

- Wnoszę o oddalenie stwierdzenia, to są tylko domysły!

- Jak całe to lipne oskarżenie!

Chwilę później profesor zaatakuje za to samego prokuratora, celowo prowokując go do wybuchu.

- Pan nie jest obiektywny! Nie może pan być... Doktor Wilczewski brał udział w operacji, w trakcie której zmarło pańskie dziecko... To wszystko jest w tych papierach!

- Pan myśli, że wy, lekarze, to jesteście święte krowy? Że żadnemu z was włos z głowy nigdy nie spadnie? Że na zmianę w sądzie będziecie się kryć?!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE