Milionerzy - pytanie o RiGCz rozłożyło internautów. O co chodzi i co to jest?

Hubert Urbański
Autor: Bartosz KRUPA/East News

Teleturniej Milionerzy cieszy się ogromną popularnością wśród widzów. Producenci show pokazali, że nadążają za tym, co dzieje się w sieci, wrzucając do puli pytań jedno dotyczące popularnego w internecie skrótu. Pytanie o RiGCz rozbawiło internautów. Co oznacza i jaka jest jego historia?

Milionerzy - pytanie o internetowy slang RiGCz rozbawiło wszystkich internautów, którzy z pewnością niejednokrotnie natknęli się na jedną z najsłynniejszych past w historii polskiego internetu. Biorący udział w popularnym teleturnieju uczestnicy muszą być przygotowani na pytania z niemalże wszystkich dziedzin życia. Okazuje się, że producenci formatu śledzą również to, czym żyje sieć, czego dowodem było pytanie zadane pochodzącemu z Poznania Szymonowi Baturze warte aż... 250 tysięcy złotych. Uczestnik musiał udzielić odpowiedzi na pytanie, czym jest slangowy RiGCz. Wśród wariantów pojawiły się: Rozum i Godność Człowieka, Rezon i Gotowość Czynu, Rozwaga i Głód Czci oraz Rosół i Golonka z Czystą. Poprawną odpowiedzią jest oczywiście Rozum i Godność Człowieka. Uczestnik udzielił jej, a wygraną podsumował słowami:

Uśmiecham się, bo znam odpowiedź. Czasami człowiek się cieszy, że jest jeszcze względnie młody.

Skąd wziął się slang? Przypominamy jego historię.

Milionerzy - co to RiGCz?

Z pewnością niejeden widz Milionerów zastanawiał się, skąd wziął się wspomniany slang. RiGCz wziął się z tak zwanej pasty, czyli tekstu przypominającego opowiadanie, który jest kopiowany i rozpowszechniany przez internautów, traktowany jako rodzaj memu. 

No i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godność człowieka? (pisownia oryginalna) - brzmi fragment pasty, z której wziął się wspomniany RiGCz.

Znalezienie autora tych słów graniczy jednak z cudem. Niektóre źródła wskazują na komentarze pozostawione w mediach społecznościowych, a jeszcze inne na fora dyskusyjne.

ESKA Live: Shanguy z ekskluzywnym koncertem na ESKA.pl!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE