Milionerzy - nie żyje legenda teleturnieju. Widzowie mieli z nim do czynienia w każdym odcinku

Milionerzy
Autor: YouTube/Who Wants To Be A Millionaire?

Chyba nie ma osoby, która nie kojarzyłaby ścieżki dźwiękowej teleturnieju Milionerzy. Charakterystyczna muzyka pojawiająca się w każdym odcinku jeszcze bardziej potęguje towarzyszące uczestnikom emocje. Jak donoszą brytyjskie media, w wieku 50 lat zmarł jej kompozytor - Matthew Strachan. To wielka strata dla wszystkich fanów formatu.

Milionerzy to bez wątpienia najpopularniejszy teleturniej na całym świecie. Widzowie z zapartym tchem śledzą drogę, jaką musza pokonać uczestnicy, by wzbogacić się o potężną sumę. Ich zmaganiom zawsze towarzyszy charakterystyczna muzyka, która sprawia, że emocje związane z wyborem odpowiedzi i oczekiwaniem na wyniki rzeczywiście sięgają zenitu. Mowa tu zarówno o biorących udział w show uczestnikach, jak i widzach przed telewizorami. Niestety, jak poinformowały brytyjskie media, kompozytor nieodzownie kojarzącej się z międzynarodowym formatem muzyki zmarł w wieku 50 lat. 

ESKA XD #031 - FIGURA MODELKI/TANCERKI, REMIZA, NAJDŁUŻSZY STATEK KOSMICZNY

Milionerzy - nie żyje kompozytor muzyki

Matthew Strachan był właściwie współautorem muzyki przewodniej formatu Milionerzy. Artysta skomponował ją wspólnie ze swoim ojcem, Keithem. Kompozycja odniosła sukces na całym świecie za sprawą międzynarodowych edycji teleturnieju, których producenci wykupili do niej licencje. Informację o śmierci kompozytora przekazał serwis BBC.

QUIZ. Test wiedzy o Hubercie Urbańskim. Tylko prawdziwy fan "Milionerów" będzie miał 7/10 punktów

Pytanie 1 z 10
W którym roku Hubert Urbański został prowadzącym "Milionerów"?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE