Matylda odc. 8. Michał (Karol Nowiński), Ignacy Zawadzki (Adrian Brząkała)

i

Autor: vod.tvp.pl Matylda odc. 8. Michał (Karol Nowiński), Ignacy Zawadzki (Adrian Brząkała)

seriale

Matylda - co wydarzy się w ostatnim odcinku? Jak kończy się serial?

2024-04-18 9:04

Matylda, czyli serial opowiadający o zbuntowanej córce powstańca styczniowego, gości na antenie Telewizji Polskiej od początku marca 2024 roku. Produkcja, w której w główne role wcielają się: Maria Kowalska, Małgorzata Buczkowska, Urszula Grabowska oraz Robert Czebotar, spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony widzów, którzy zastanawiają się, w jaki sposób zakończy się historia Matyldy. Sprawdźcie, co wydarzy się w finale serialu.

Finał Matyldy zbliża się wielkimi krokami, a w najbliższych odcinkach serialu zdecydowanie nie zabraknie emocji. Matylda ucieknie z kryjówki, w której przetrzymywał ją Rubin, dostanie schronienie i pomoc w pałacu Ważkowej. Różański sprowadzi do rodzinnego dworu Izabelę oraz Urszulkę. Kiedy Rubin dowie się o tym, że jego żona uciekła, zjawi się u Różańskich i zmusi kobietę do powrotu. Witold w piwnicach pałacu Rubina odnajdzie Wandę Bilińską. Żabiński poniesie śmierć w wyniku krwawego starcia z Tadeuszem i Robertem. Po powrocie do Brzeziny Matylda, po latach rozłąki, spotka swoich rodziców, Tadeusza i Wandę Bilińskich.

Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6

Matylda - co wydarzy się w ostatnim odcinku?

W ostatnim, 13. odcinku Matyldy, który zostanie wyemitowany 26 maja w telewizyjnej Jedynce, schorowaną Matyldą opiekuje się jej matka, Wanda Bilińska. Rubin zaczyna tracić wpływy i pozycję, którą zyskał dzięki swoim bezwzględnym czynom. Izabela, z pomocą Adama Różańskiego, po raz kolejny postanawia uciec od męża razem z córką. Poszukiwany listem gończym Tadeusz Biliński ukrywa się w lesie. Za schwytanie mężczyzny wyznaczona jest wysoka nagroda. Tymczasem stan Matyldy się pogarsza. Robert zaczyna podejrzewać, że dziewczyna jest w ciąży, ale ona odmawia rozmowy na ten temat.

Ada wraca do pracy u Różańskich i dostaje list od Wichra, w którym mężczyzna informuje ją o swoich planach. Aleksandra wreszcie bierze wielokrotnie przekładany ślub z Sokołowem. Wśród gości weselnych brakuje Adama i Izabeli, którzy wyjechali do Warszawy. Rubin planuje na nich zasadzkę. Matylda wyznaje Bodenowi, że jest brzemienna, ale nie jest to dziecko doktora. Mężczyzna nie kryje zaskoczenia, a załamana Matylda decyduje się opuścić Brzezinę. Po czasie Boden uświadamia sobie, że Bilińska mogła paść ofiarą gwałtu i rusza na jej poszukiwania. Tadeusz Biliński po raz kolejny postanawia rozprawić się z Rubinem. Pomiędzy mężczyznami dochodzi do walki na śmierć i życie...