Matka

i

Autor: Materiały prasowe

MATKA - nowy serial Polsatu będzie hitem? To polski kryminał w gwiazdorskiej obsadzie!

2022-11-29 16:43

Nadchodzi kolejny polski kryminał, który może nieźle namieszać. "Matka" to kolejna propozycja od twórców Rysy, Układu i Szadzi, która trafiła do biblioteki Polsat Box Go. Ile będzie odcinków? O czym jest nowa produkcja? Sprawdzamy!

Jeszcze w listopadzie 2022 obejrzymy nowy serial Polsatu - "Matka". To nowy i wciągający thriller psychologiczny od twórcy "Szadź" i "Ultraviolet". Produkcja jest pełną napięcia i tajemnic historią kryminalną, która jednocześnie dotyka ważnych i często objętych tabu problemów społecznych. W obsadzie znaleźli się m.in. Olga Bołądź, Łukasz Simlat, Marcin Kowalczyk, Maria Pakulnis i Olaf Lubaszenko. Kiedy oglądać? Ile będzie odcinków i co jeszcze wiemy o projekcie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tomasz Kot z kolejną metamorfozą! Fani zszokowani wyglądem aktora

Jak się kręci sceny łóżkowe? 365 dni i nie tylko | To Się Kręci #7

MATKA - o czym jest serial?

Serial „Matka” to historia wielkiej, tragicznej tajemnicy, która wciąga bez reszty. Główna bohaterka Agnieszka Nolińska (Olga Bołądź) stara się pogodzić z samobójczą śmiercią 12-letniego syna. Po kilku latach od tragedii jej mąż Jacek (Łukasz Simlat) otrzymuje propozycję pracy w Holandii. Rodzina postanawia wówczas rozpocząć życie na nowo. Jednak przed wyjazdem niespodziewanie z Agnieszką kontaktuje się Rafał (Marcin Kowalczyk), który wiele lat temu był bohaterem jednego z jej reportaży i aktualnie odsiaduje wyrok za morderstwo. Mężczyzna sugeruje, aby dziennikarka ponownie przyjrzała się jego sprawie. Gdy Agnieszka angażuje się w pozornie wyjaśnioną historię, odkrywa, że morderstwo, o które został oskarżony Rafał, jest powiązane ze śmiercią jej syna. Zamiast wyjechać z kraju rozpoczyna obsesyjne poszukiwania oprawców swojego dziecka.

Sonda
Filmy w kinie czy w streamingu?

MATKA - obsada, ile odcinków, gdzie oglądać?

W rolach głównych będzie można zobaczyć również m.in.: Olafa Lubaszenkę, Marię Pakulnis, Szymona Gierszewskiego i Małgorzatę Pieczyńską. Za reżyserię serialu odpowiada Piotr Trzaskalski („Edi”, „Mój rower”, „Mistrz”). Scenarzystą wiodącym i pomysłodawcą projektu jest Igor Brejdygant („Rysa”, „Układ”, „Ultraviolet”, „Szadź”), a drugim scenarzystą Bartosz Janiszewski („Ultraviolet”, „Wataha”). Serial "Matka" liczy 8 odcinków. Premiera w środę 30 listopada 2022 na Polsat Box Go.