Gwiazdy

Martyna Wojciechowska zaczynała od programów "Automaniak" i "Big Brother". Pamiętacie jej początki w show biznesie?

Martyna Wojciechowska to dziś przede wszystkim podróżniczka, znana z programu "Kobieta na krańcu świata". Zanim jednak zaczęła relacjonować swoje podróże po świecie, kojarzona była przede wszystkim z motoryzacją. Jak wyglądała, gdy prowadziła program "Automaniak"? Na początku lat 2000. można ją było także zobaczyć w "Big Brotherze"!

Spis treści

  1. Martyna Wojciechowska: kim jest? Ile ma lat? 
  2. Martyna Wojciechowska: "Automaniak" i "Big Brother" 
  3. Jak zmieniała się Martyna Wojciechowska? 

Martyna Wojciechowska: kim jest? Ile ma lat? 

Martyna Wojciechowska to polska celebrytka, która zaistniała w mediach pod koniec lat 90. Aktualnie widzowie kojarzą ją najbardziej jako podróżniczkę prowadzącą program TVN "Kobieta na krańcu świata". Dziennikarka od 2009 roku przemierza świat i pokazuje widzom życie kobiet w różnych jego zakątkach. Jej program dokumentalny doczekał się już czternastu edycji! 

Martyna Wojciechowska przyszła na świat 28 września 1974 roku jako Marta Luiza Wojciechowska. Choć od dawna nie posługiwała się prawdziwym imieniem, dopiero po latach postanowiła zmienić je w dokumentach. 

Do tej pory to Marta Eliza podróżowała na krańce świata, od teraz będzie ORYGINALNA MARTYNA. Zamieniłam "opiekunkę ogniska domowego" (znaczenie imienia Marta z języka aramejskiego) na "wojowniczkę" (imię Martyna pochodzi od Marsa, boga wojny). To imię wybrało mnie wiele lat temu, jeszcze kiedy byłam dzieckiem, a teraz, po 45 latach postanowiłam to nareszcie sformalizować! Co za ulga! M. - napisała w 2019 roku na Instagramie. 

Martyna Wojciechowska: "Automaniak" i "Big Brother" 

Zanim dziennikarka zasłynęła jako podróżniczka, była znana przede wszystkim fanom motoryzacji. To od tej dziedziny zaczęła się jej przygoda z mediami. Jej zamiłowanie do motoryzacji nie wzięło się znikąd. Ojciec Martyny Wojciechowskiej, Stanisław, był kierowcą rajdowym i mechanikiem samochodowym. Dziennikarka w wieku 17 lat uzyskała Międzynarodową Sportową Licencję Rajdową i Wyścigową na pojazdy dwu- i czterokołowe.

Czytaj także: Karolina Gilon: metamorfozy. Prowadząca "Love Island. Wyspa miłości" w ostatnim czasie znów zaszalała z wyglądem!

Wojciechowska rozpoczęła karierę od programu o motocyklach w łódzkiej telewizji kablowej ATV. W 1998 roku trafiła do TVN-u, gdzie prowadziła program "Automaniak", którego scenariusz sama stworzyła. 

W 2001 roku widzowie zobaczyli Martynę Wojciechowską w roli prowadzącej reality show "Big Brother". Prezenterka poprowadziła również dwie kolejne edycje programu, który cieszył się milionową oglądalnością. Nic więc dziwnego, że prezenterka z dnia na dzień zdobyła ogromną popularność. 

Następnego dnia moje życie zmieniło się bezpowrotnie. Weszłam do sklepu kupić bułki i zrozumiałam, że już nic nie będzie takie samo. (...) Okazało się, że program "Big Brother" zmienił moje życie, dał mi nieprawdopodobną rozpoznawalność - wyznała w 2022 roku w programie "Domówka u Dowborów". 

Jak zmieniała się Martyna Wojciechowska? 

Dziennikarka, podróżniczka i prezenterka debiutowała jako niespełna 20-letnia dziewczyna. Pamiętacie, jak wyglądała, gdy rozpoczynała swoją przygodę w mediach? W galerii prezentujemy archiwalne zdjęcia Martyny Wojciechowskiej. Jak zmieniała się 49-latka? Sprawdź! 

Frytka z Big Brother po latach. Po skandalistce z show nie ma już śladu!