Luna z Harry'ego Pottera - co robi i jak wygląda teraz Evanna Lynch? Uprawia bardzo trudny sport!

2023-01-03 11:21 Alicja Wójcik
Evanna Lynch
Autor: East News

Tej postaci z Harry'ego Pottera naprawdę nie da się zapomnieć! Rozmarzona, wiecznie zamyślona Luna Lovegood, charakteryzowała się bardzo osobliwym wyglądem i nietypowymi ubraniami. Mimo że przez niektórych uczniów Hogwartu nazywana była 'Pomyluną', Luna była niezwykle inteligentna - nie bez powodu Tiara Przydziału zdecydowała, że trafiła ona do Ravenclawu! W postać Luny Lovegood w filmowej serii wcielała się Evanna Lynch, a pierwszy raz mieliśmy okazję zobaczyć ją w piątej części filmu - Harry Potter i Zakon Feniksa.

Jak zmieniła się od czasu ostatniego filmu z serii o młodym czarodzieju? Lynch urodziła się 16 sierpnia 1991 roku w Irlandzkim mieście Termonfeckin. Od dziecka była ogromną fanką książek o Harrym Potterze. Co ciekawe, Evanna Lynch pierwszy raz spotkała J.K. Rowling w 2003 roku, kiedy udała się na spotkanie autorskie z pisarką, aby otrzymać podpisany egzemplarz piątej części Harry'ego Pottera.

Luna z Harry'ego Pottera - co dziś robi Evanna Lynch?

Harry Potter i Zakon Feniksa był dla Evanny Lynch debiutem filmowym - aktorka miała 16 lat, gdy ukazał się pierwszy film z jej udziałem. Po sukcesie, jaki przyniosła jej rola Luny Lovegood, postanowiła nie zasypiać gruszek w popiele. Zagrała w kilku serialach i filmach - jeden z nich, G.B.F. z 2013 roku, został doceniony na kilku festiwalach filmowych. Mimo to żadna późniejsza rola nie przyniosła Lynch takiego rozgłosu.

Jak wygląda dzisiaj Luna z Harry'ego Pottera

Evanna Lynch bardzo mocno angażuje się w akcje charytatywne i społeczne. Od 2015 roku jest weganką, jest aktywistką działającą w obronie praw zwierząt, angażuje się także w akcje niosące pomoc potrzebującym dzieciom. W 2018 roku wraz z aktorką Daniellą Monet stworzyły firmę Kinder Beauty Box, która zajmuje się wysyłaniem kosmetyków wegańskich i cruelty free w ramach comiesięcznej subskrypcji. Mimo że od premiery ostatniej części filmu o Harrym Potterze minęło 10 lat, aktorka prawie nie zmieniła się od tego czasu! Wygląda wprost wspaniale! Co ciekawe, Evanna Lynch uprawia bardzo wymagającą, gimnastyczną dyscyplinę sportową - akrobatykę na hula hop w podwieszeniu. Poniżej znajdziecie wideo, na którym aktorka robi niesamowite rzeczy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE