Evanna Lynch

i

Autor: East News

Luna z Harry'ego Pottera - co robi i jak wygląda Evanna Lynch? Uprawia bardzo trudny sport!

2024-02-10 22:03

Tej postaci z Harry'ego Pottera naprawdę nie da się zapomnieć! Rozmarzona, wiecznie zamyślona Luna Lovegood, charakteryzowała się bardzo osobliwym wyglądem i nietypowymi ubraniami. Mimo że przez niektórych uczniów Hogwartu nazywana była 'Pomyluną', Luna była niezwykle inteligentna - nie bez powodu Tiara Przydziału zdecydowała, że trafiła ona do Ravenclawu! W postać Luny Lovegood w filmowej serii wcielała się Evanna Lynch, a pierwszy raz mieliśmy okazję zobaczyć ją w piątej części filmu - Harry Potter i Zakon Feniksa.

Jak zmieniła się od czasu ostatniego filmu z serii o młodym czarodzieju? Lynch urodziła się 16 sierpnia 1991 roku w Irlandzkim mieście Termonfeckin. Od dziecka była ogromną fanką książek o Harrym Potterze. Co ciekawe, Evanna Lynch pierwszy raz spotkała J.K. Rowling w 2003 roku, kiedy udała się na spotkanie autorskie z pisarką, aby otrzymać podpisany egzemplarz piątej części Harry'ego Pottera.

Luna z Harry'ego Pottera - co dziś robi Evanna Lynch?

Harry Potter i Zakon Feniksa był dla Evanny Lynch debiutem filmowym - aktorka miała 16 lat, gdy ukazał się pierwszy film z jej udziałem. Po sukcesie, jaki przyniosła jej rola Luny Lovegood, postanowiła nie zasypiać gruszek w popiele. Zagrała w kilku serialach i filmach - jeden z nich, G.B.F. z 2013 roku, został doceniony na kilku festiwalach filmowych. Mimo to żadna późniejsza rola nie przyniosła Lynch takiego rozgłosu.

Jak wygląda dzisiaj Luna z Harry'ego Pottera

Evanna Lynch bardzo mocno angażuje się w akcje charytatywne i społeczne. Od 2015 roku jest weganką, jest aktywistką działającą w obronie praw zwierząt, angażuje się także w akcje niosące pomoc potrzebującym dzieciom. W 2018 roku wraz z aktorką Daniellą Monet stworzyły firmę Kinder Beauty Box, która zajmuje się wysyłaniem kosmetyków wegańskich i cruelty free w ramach comiesięcznej subskrypcji. Mimo że od premiery ostatniej części filmu o Harrym Potterze minęło 10 lat, aktorka prawie nie zmieniła się od tego czasu! Wygląda wprost wspaniale! Co ciekawe, Evanna Lynch uprawia bardzo wymagającą, gimnastyczną dyscyplinę sportową - akrobatykę na hula hop w podwieszeniu. Poniżej znajdziecie wideo, na którym aktorka robi niesamowite rzeczy!