Ludzie i Bogowie odc. 13 streszczenie. Józef oznajmia Dagerowi, że Onyks popełnił samobójstwo. Bronka, dowiedziawszy się, że Onyks nie żyje, decyduje się na desperacki krok

2020-11-29 8:47 kg
Ludzie i bogowie
Autor: materiały TVP

Ludzie i Bogowie odc. 13 streszczenie. Adler wystawia gestapo porucznika Szczepana, czego świadkiem jest Ostoja. Podziemie nie ma najmniejszych wątpliwości, że pracuje dla Niemców. Oddział Pazur ma za zadanie załatwić konfidenta. Ludzie i Bogowie odcinek 13 zostanie wyemitowany 6 grudnia o godzinie 20:15 w TVP1. Serial można oglądać także w internecie na stronie vod.tvp.pl. Co się wydarzy w serialu? Poniżej prezentujemy streszczenie odcinka.

Ludzie i Bogowie odc. 13 streszczenie. Serial przedstawia wydarzenia związane z oddziałem o kryptonimie Pazur, działającego w czasie II wojny światowej w Warszawie, w strukturach kontrwywiadu Komendy Głównej Związku Walki Zbrojnej Armii Krajowej. Jego pierwowzorem był słynny oddział bojowy kontrwywiadu o kryptonimie Wapiennik", który powstał w 1941 r., a jednym z jego głównych zadań była likwidacja osób skazanych wyrokami sądów podziemnych. Wydarzenia, o których mowa w serialu zostały zainspirowane prawdziwymi akcjami, o których głośno było w okupowanej Warszawie.

Ludzie i Bogowie - odcinek 13

Adler wystawia gestapo porucznika Szczepana, czego świadkiem jest Ostoja. Podziemie nie ma najmniejszych wątpliwości, że pracuje dla Niemców. Oddział Pazur ma za zadanie załatwić konfidenta. Aby zdjąć Adlera, chcą skorzystać z pomocy Róży. Dager, Zimny i Karina spotykają się w Akwarium. Do lokalu wchodzi Zaręba, jego uwagę zwraca Róża. Konfident wychodzi za nią i każe ją zatrzymać przechodzącemu patrolowi. Dziewczyna trafia na Pawiak. W tym czasie w lokalu rozpoczyna się strzelanina. Luft dowiaduje się, że syn jego i Zosi nie żyje. Wkrótce tę straszną prawdę odkrywa także Zosia. Niemiec chce jeszcze raz przesłuchać Onyksa. Zander zamierza zabrać więźnia na przesłuchanie. Bürkl nie może się na to zgodzić - wziął już pieniądze za jego uwolnienie. Józef oznajmia Dagerowi, że jego przyjaciel popełnił samobójstwo. Podejrzewa, że wziął cyjanek. Dager spotyka się z Zosią. Oznajmia jej, że chce zabić Lufta. Dziewczyna bierze sprawy w swoje ręce. Bronka, dowiedziawszy się, że Onyks nie żyje, decyduje się na desperacki krok. Koło podchorążówki oddział organizuje symboliczny pogrzeb Onyksa. Józef odznacza żołnierzy oddziału Pazur. 

Filmy akcji - TOP 10 filmów trzymających w napięciu
NAJNOWSZE