Listy zza grobu - obsada. Kto zagra w ekranizacji powieści Remigiusza Mroza?

2019-12-11 15:10
Remigiusz Mróz
Autor: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Remigiusz Mróz, pisarz nazywany 'królem polskiego kryminału', od pewnego czasu może liczyć na naprawdę znakomitą passę. Jest obecnie jednym z najlepiej zarabiających pisarzy, jego powieści sprzedają się w tysiącach egzemplarzy, a w dodatku udało mu się sprzedać prawa do kolejnej już ekranizacji. Tym razem pisarz pochwalił się na swoim fanpage'u, że na ekranie zobaczymy Listy zza grobu, powieść Mroza wydaną w 2019 roku.

Listy zza grobu - obsada. Kto zagra w ekranizacji powieści Remigiusza Mroza? Kiedy premiera kryminału? Przeniesienia listów zza grobu na ekran podejmie się Canal+, który ma już spore doświadczenie we współpracy z pisarzami. Na Canal+ mieliśmy okazję oglądać już m.in. serial Belfer, do którego scenariusz napisał Jakub Żulczyk, czy Żmijowisko, które jest adaptacją powieści Wojciecha Chmielarza.

Listy zza grobu - o czym jest serial?

Wiele lat po śmierci swojego ojca Kaja Burzyńska co rok tego samego dnia otrzymuje od niego pewną przesyłkę. Tym czasem do małej miejscowości przeprowadza się Seweryn Zaorski, ojciec dwójki dzieci i patomorfolog. Mężczyzna kupuje dom rodzinny Kai, w którym rozpoczyna remont. Przypadkiem dokona w nim nietypowego odkrycia.

Listy zza grobu - obsada

Jak na razie nie zostało ujawnionych zbyt wiele szczegółów nowej produkcji Canal+. Remigiusz Mróz poinformował na swoim fanpage'u, że obsada jest jak na razie kompletowana, ale twórcy wezmą pod uwagę wszelkie sugestie fanów powieści. Jak na razie fani Listów zza grobu wskazywali, że w obsadzie widzieliby m.in. Marcina Dorocińskiego, Macieja Stuhra czy Grzegorza Damięckiego. Informacje, kto rzeczywiście zagra w ekranizacji, umieścimy w tym artykule, jak tylko się pojawią.

NAJNOWSZE