Kwiaty której rośliny są niewielkie, białe, niezwykle pachnące i przypominają kształtem dzwonki? Odpowiedź na pytanie z Milionerów

2019-10-22 20:45 A.D.
Milionerzy
Autor: Player.pl

Udział w teleturnieju Milionerzy to niepowtarzalna okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę oraz wygrać milion złotych, w bardzo krótkim czasie. Żeby wzbogacić się o niemałą sumkę, wystarczy poprawnie odpowiedzieć na 12 pytań. W tym niewątpliwie pomóc mogą koła ratunkowe - pół na pół, publiczność oraz telefon do przyjaciela, które uczestnicy mają do wykorzystania. Jak brzmi odpowiedź na pytanie: kwiaty której rośliny są niewielkie, białe, niezwykle pachnące i przypominają kształtem dzwonki?

Kwiaty której rośliny są niewielkie, białe, niezwykle pachnące i przypominają kształtem dzwonki? Takie pytanie usłyszała uczestniczka Milionerów! Do wyboru miała oczywiście cztery warianty odpowiedzi: 

A. przylaszczek;
B. konwalii;
C. narcyzów;
D. dalii.

Program jest obecny na ekranach naszych telewizorów od 1999 roku. Od samego początku gospodarzem show jest Hubert Urbański, który idealnie sprawdza się w tej roli. W polskiej wersji Milionerów najwyższą nagrodę zgarnęły dotychczas 3 osoby - Krzysztof Wójcik, Maria Romanek oraz Katarzyna Kant-Wysocka. Jak jest poprawna odpowiedź na powyższe pytanie?

Kwiaty której rośliny są niewielkie, białe, niezwykle pachnące i przypominają kształtem dzwonki? - odpowiedź

Poprawną odpowiedzią na to pytanie jest B) konwalie. Te małe kwiatuszki możemy zaobserwować późną wiosną. Szczególnie w okolicy maja. 

NAJNOWSZE