Kino Muranów - repertuar 2020. Filmy, które zobaczymy w czerwcu i lipcu

2020-06-01 14:30 kg
Kino Muranów
Autor: materiały prasowe

Pandemia koronawirusa ma ogromny wpływ na nasze życie codzienne. Przez wiele tygodni zamknięte były szkoły, restauracje, centra handlowe oraz kina i teatry. Ku uciesze wszystkich kinomaniaków, już 6 czerwca kina w Polsce będą mogły wznowić działalność w nowym reżimie sanitarnym. Jakie filmy będą pokazywane w kinie Muranów w czerwcu oraz lipcu? Tego dowiecie się już teraz na EskaCINEMA.pl

Kino Muranów - repertuar 2020. Filmy, które zobaczymy w czerwcu i lipcu. Już 6 czerwca kina w Polsce będą mogły wznowić działalność w nowym reżimie sanitarnym. Warunkiem jest ograniczenie widowni do 50% oraz obowiązkowe zakrywanie ust i nosa w trakcie seansu. To świetna informacja dla wszystkich kinomaniaków, którzy w ostatnich tygodniach mogli oglądać filmy wyłącznie za pośrednictwem platform streamingowych. Sprawdźcie repertuar Kina Muranów na czerwiec i lipiec.

Kino Muranów repertuar - czerwiec i lipiec

1. Nasz czas, reż. Carlos Reygadas - 19 czerwca

W swoim zmysłowym, drapieżnym filmie Carlos Reygadas („Post Tenebras Lux”, „Ciche światło”, „Japón”) opowiada o małżeństwie w kryzysie, które na skraj przepaści prowadzi decyzja o otwarciu związku. W główne role, szalejącego z zazdrości Juana i jego zaangażowanej w romans z innym partnerki Esther, wcielili się sam reżyser i jego żona Natalia López. Na ekranie towarzyszą im ich własne dzieci, Rut i Eleazar Reygadas.

2. Zdrajca, reż. Marco Bellocchio - 3 lipca

Nagrodzony kilkunastominutową owacją na festiwalu w Cannes, gdzie startował w konkursie; oparty na faktach „Zdrajca” w zaskakujący, świeży sposób podejmuje temat mafii. A to za sprawą charyzmatycznego bohatera, który jest zarazem ścigającym i ściganym; wstrząsającego obrazu korupcji i przemocy trawiących Sycylię, wnikliwego portretu mafijnej ośmiornicy, której macki sięgały daleko poza wyspę. Zrealizowany z epickim rozmachem, film Marca Bellocchio już od pierwszej sceny chwyta za gardło, wciągając w mroczny świat zbrodni, ucieczek, kłamstw i sądowych potyczek.

3. xABo: Ksiądz Boniecki, reż. Aleksandra Potoczek - 24 lipca

Trzy lata realizacji. Setki spotkań. Pięćdziesiąt tysięcy przebytych kilometrów. xABo: Ksiądz Boniecki to filmowa podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania, jakie zadaje sobie każdy człowiek.

Ksiądz Adam Boniecki to człowiek w drodze. W wieku 85 lat zawsze znajduje czas na spotkanie i głęboką rozmowę. Równocześnie cały czas pozostaje rozdarty między swoją wiarą i niepokojem o kształt współczesnego Kościoła, szczególnie w Polsce. Od chwili, kiedy kościelni zwierzchnicy nałożyli na niego zakaz swobodnego wypowiada się w mediach, kapłan stał się jeszcze bardziej aktywny w terenie. Podróżuje po Polsce i odbywa setki spotkań, z ludźmi pełnymi wątpliwości, którzy oczekują od niego nadziei i w burzliwych czasach szukają swojej drogi. Tytułowy „xABo" jest skrótowym autografem bohatera filmu, którego używa on w korespondencji z przyjaciółmi.

Seriale, które warto teraz nadrobić: #zostańwdomu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE