Jaskiniowiec: bajka, która rozbawi każde dziecko. Premiera, zwiastun

2018-02-14 14:54
bajka Jaskiniowiec
Autor: screen z youtube/JASKINIOWIEC

Nick Park, który jest reżyserem m.in. Uciekających kurczaków, teraz zabrał się za Jaskiniowców. Bajka już za kilka dni trafi do kin!

Autorzy zapewniają, że pękniemy ze śmiechu. Jest na to szansa, ponieważ za polskie dialogi dubbingu jest odpowiedzialny Bartosz Wierzbięta, ten sam, który jest autorem kultowych tekstów animacji Shrek czy Madagaskar. A Nick Park, twórca bajki Jaskiniowiec, zdobył już 4 Oscary za swoje produkcje! Bajka Jaskiniowiec to opowieść o czasach bez Facebooka, prądu i ciepłej wody, za to z dinozaurami na podwórku. A dzielny Dug zbiera jaskiniową ferajnę, żeby walczyć ze złem.

Twórca filmów Kevin Sam w domu i Harry Potter kręci kolejny film. Będzie hit?

Bajka Jaskiniowiec - jak to zrobili?

Statystyki bajki Jaskiniowiec są imponujące. W całym procesie uczestniczyło około 150 osób, a w najgorętszym okresie w studiu pracowało jednocześnie 33 animatorów. Na potrzeby filmu stworzono aż 273 kukiełki w odpowiednich rozmiarach, a pracowało nad tym 23 różnych modelarzy przez ponad 30 miesięcy. Kreacja każdej z postaci zajmowała ponad 10 tygodni. Wśród nich 18 kukiełek Duga oraz po 8 dla każdego członka jego plemienia rodem z Epoki Kamienia. Co więcej, ręcznie wykonano trzy tysiące różnych ust dla wszystkich postaci!

Jaskiniowiec i premiera

Bajka Jaskiniowiec już od 23 lutego w polskich kinach!

Seria niefortunnych zdarzeń sezon 2: było źle - będzie gorzej! VIDEO

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE