Ile zarabiają dziecięcy aktorzy? Gaże najmłodszych gwiazd zwalają z nóg!

2021-03-26 12:42 AW
Daniel Radcliffe, Millie Bobby Brown, Mateusz Pawłowski
Autor: EAST NEWS, 0000554/Reporter/East News, Artur Zawadzki/REPORTER/EastNews

Kto z nas będąc dzieckiem chociaż raz nie zamarzył o wystąpieniu w filmie? Zdobycie sławy i rozpoczęcie wielkiej kariery w bardzo młodym wieku często wydaje się szczytem marzeń. Osiągnięcie tego jest jednak bardzo trudne i mimo że wiele młodych gwiazd kontynuuje swoje kariery i jako dorośli ludzie osiągają kolejne sukcesy w aktorstwie, nie wszyscy radzą sobie z ciężarem sławy. Czy jednak z każdą rolą w filmie czy serialu dla młodego aktora wiąże się lukratywny kontrakt?

Na jakie zarobki mogą liczyć dziecięcy aktorzy? Niektóre kwoty za dzień zdjęciowy na planie filmu czy serialu robią naprawdę ogromne wrażenie. Różnice w zarobkach pomiędzy poszczególnymi młodymi aktorami są jednak bardzo duże. Wiele zależy także od popularności produkcji, w której występują, a gaża w pierwszej części filmu czy pierwszym sezonie serialu może sporo różnić się od tego, jak ich zarobki kształtują się pod koniec produkcji.

Ile zarabiają dziecięcy aktorzy?

Stawki polski aktorów dziecięcy różnią się nieco od zarobków ich kolegów z zagranicy. W 2018 roku Fakt podał stawki, na jakie mogli liczyć aktorzy skasowanego już serialu Rodzinka.pl. Za dzień zdjęciowy Mateusz Pawłowski miał otrzymywać 2,5 tys. zł, Adam Zdrójkowski - 3,5 tys. zł, Wiktoria Gąsiewska - 2 tys. zł, a Maciej Musiał od 5 do 7 tys. zł. Z kolei Kajetan i Antoni Bobrowski z Przyjaciółek mieli otrzymywać 1 tys. zł za jeden dzień na planie serialu. W 2012 roku se.pl podawał z kolei, że bardzo dobrze opłacaną młodą gwiazdą była wówczas Julia Wróblewska, która za dzień zdjęciowy zarabiała 4 tys. zł. Widać także, że gaże młodych aktorów różnią się mocno w zależności od popularności serialu - dzieci grające w serialu Klan miały wówczas zarabiać 1,5 tys. zł za dzień na planie.

Najwięcej jednak zarabiają dziecięcy aktorzy w Stanach Zjednoczonych, którzy grają w hollywoodzkich produkcjach czy znanych na całym świecie serialach. Jak podaje serwis thethings.com, Miley Cyrus w serialu Hannah Montanta zarabiała 15 tys. dol., a Dylan i Cole Sprouse w serialu Nie ma to jak hotel otrzymywali 20 tys. dol. za jeden odcinek. Serialową rekordzistką jest jednak Millie Bobby Brown, czyli Jedenastka ze Stranger Things, która za jeden epizod serialu inkasuje aż 350 tys. dol.! Na niemałe stawki mogli liczyć także aktorzy wcielający się w główne role w serii o Harrym Potterze. Szacuje się, że za wszystkie części filmu Rupert Grint zarobił ok. 40 mln dol, Emma Watson ok. 60 mln dol., a Daniel Radcliffe aż 100 mln dol.!

Chiny zbudowały sztuczną gwiazdę | ESKA XD - Mobmania #18
NAJNOWSZE