Hip hop: kawałki, które wstrząsnęły Ameryką: kiedy premiera dokumentu o przełomowych dla gatunku utworach?

2019-10-17 12:10
Hip hop: kawałki, które wstrząsnęły Ameryką
Autor: Materiały Prasowe

„Hip hop: kawałki, które wstrząsnęły Ameryką” to produkcja własna AMC Studios, która zajrzy za kulisy powstawania najważniejszych utworów hip-hopowych w historii współczesnej muzyki. Każdy odcinek opowiadać będzie historię jednej kompozycji. Jej twórcy wraz z zaproszonymi gośćmi przeprowadzą analizy utworów i opowiedzą o warunkach społeczno-ekonomicznych, w jakich powstawały. Przedyskutują również wpływ, jaki te produkcje wywarły na całe pokolenia słuchaczy, jak i na nich samych.

Hip hop: kawałki, które wstrząsnęły Ameryką: kiedy premiera serialu? Hip-hop to nie tylko muzyka, ale i jeden z najbardziej wpływowych ruchów kulturowych w Stanach Zjednoczonych oraz na całym świecie. Nowa seria dokumentalna „Hip hop: kawałki, które wstrząsnęły Ameryką” skupi się na sześciu przełomowych utworach w historii tego gatunku. 

Hip hop: kawałki, które wstrząsnęły Ameryką - kiedy premiera?

Pierwszy odcinek zagłębi się w historię piosenki „Jesus Walks” Kanye Westa. W czasach przepychu i zbytku, chrześcijański rap prowokuje kościół i zmienia postrzeganie religii jak i samego rapu. Na pierwszy odcinek serii kanał AMC zaprasza 14 listopada o 22:00. Kolejne odcinki w każdy czwartek o tej samej porze. W drugim odcinku artyści przedyskutują „Alright” Kendricka Lamara. Utwór ten stał się nieoficjalnym hymnem o nadziei, w czasie gdy ruch Black Lives Matter zdominował dyskusję o stosunkach rasowych w USA.

Trzeci odcinek opowie o tym, jak „Rock Box” Run-DMC zburzył mury między muzyką rockową a hip-hopem, a także stosunkami rasowymi i klasowymi w amerykańskim radiu i telewizji. „Elevators” grupy OutKast jest przedmiotem czwartego odcinka. Ten niepozorny utwór z południa Stanów przedefiniował kulturowy i geograficzny wpływ rapu. W piątym odcinku seria przyjrzy się historii „The Bridge” Marley’a Marla i MC Shana. Kawałek, który opowiada o dumie z miejsca pochodzenia wykonawców, stał się przyczyną słynnej hip-hopowej rywalizacji. Ostatni odcinek opowie o „Ladies First” Queen Latifah. W szczytowym momencie hip-hopowej mizoginii, kultura doceniła królowe rapu.

NAJNOWSZE