Hellbound sezon 2 powstanie? Kiedy możemy spodziewać się nowych odcinków?

2021-12-01 12:56 Leon Pietrzak
Hellbound
Autor: Materiały prasowe Netflix

Filmy z Korei mają teraz swój czas na platformach streamingowych. Po wielkim sukcesie Squid Game pojawia się coraz więcej koreańskich produkcji w popularnych serwisach. Presja widzów sprawia, że twórcy decydują się na kontynuacje swoich hitów. Tak było ze Squid Game, a czy podobnie będzie z Hellbound? Jest komentarz reżysera.

Hellbound sezon 2 powstanie? Kiedy nowe odcinki? "Hellbound" to kolejna koreańska produkcja, która rozkochała widzów na całym świecie. Reżyser Sang-ho Yeon nie ukrywał zaskoczenia, kiedy zobaczył jak wielkim zainteresowaniem cieszy się jego dzieło. Nie ma co ukrywać, serial pojawił się na Netflix w dobrym czasie. Popularność Squid Game sprawiła, że widzowie zaczęli masowo sprawdzać nowości z Korei. "Hellbound" przyjał się świetnie i fani zaczęli się zastanawiać czy powstanie drugi sezon. Czy Sang-ho Yeon ulegnie presji widzów, tak jak twórca Squid Game? Reżyser komentuje.

Hellbound - o czym jest?

Fabuła serialu skupia się istotach z zaświatów, które niespodziewanie pojawiają się w Seulu i skazują ludzkość na wieczne potępienie. Rozpoczyna się chaos, a paranormalne zjawiska sprawiają, że rośnie potęga pewnej grupy religijnej. Niektórzy zaczynają dochodzenie i badają jej związek z tymi wydarzeniami.

Sonda
Czy widzieliście już serial "Hellbound"?

Hellbound - kiedy nowe odcinki? Powstanie sezon 2?

Reżyser Sang-ho Yeon w jednym z wywiadów opowiedział o współpracy z Netflix i ewentualnej kontynuacji serialu. Wspomina, że dobrze wspomina współpracę, a platforma dała mu dużo swobody podczas tworzenia. Twórca był ciekawy jak przyjmie się jego pierwsza kooperacja z Netfliksem. Wygląda na to, że obie strony są zadowolone. Jak wypowiada się na temat 2. części Hellbound?

"Ponieważ "Hellbound" jest oparte na oryginalnych webtoonach (internetowe komiksy), razem z moim partnerem Choi Kyu-Seok zdecydowaliśmy, że historia zostanie opowiedziana najpierw poprzez webtoon, a jeśli chodzi o to, czy chcielibyśmy przekształcić to w kolejny serial live action, to jest to coś, co będziemy musieli jeszcze przedyskutować. Jak wiecie, dopiero co wydaliśmy pierwszy sezon "Hellbound", więc nie mieliśmy czasu, by przedyskutować tę kwestię z Netfliksem. Powiedziałbym więc, że jest to coś, nad czym musimy dalej dyskutować." - komentuje twórca.

Patrząc na wypowiedź reżysera możemy stwierdzić, że gdyby miały pojawić się kolejne odcinki, to najszybciej w 2023 roku. Stworzenie nowych komiksów, nowego scenariusza i samo rozpoczęcie produkcji może zająć miesiące. Prace nad 2. sezonem nie zostały jeszcze rozpoczęte, więc trudno oczekiwać go w 2022 roku. No, chyba że zostaniemy mile zaskoczeni.

WIEDŹMIN: SEZON 2 Co w serialu od NETFLIX? | ESKA XD - Martyna movie #35
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE