“Harry Potter”: serial o Huncwotach wreszcie powstanie? Są nowe przecieki!

i

Autor: Warner Bros. Pictures “Harry Potter”: serial o Huncwotach wreszcie powstanie? Są nowe przecieki!

Pogłoski

“Harry Potter”: serial o Huncwotach wreszcie powstanie? Są nowe przecieki!

2024-01-22 15:42

Wygląda na to, że ekranowe uniwersum “Harry’ego Pottera” na nowo nabiera rozpędu. Po fiasko, jakim okazała się seria “Fantastyczne zwierzęta”, zarząd Warner Bros. zaczął szukać innych sposobów na spieniężenie praw do czarodziejskiego świata wykreowanego przez J.K. Rowling, które posiada przecież od wielu lat. Na pierwszy ogień ma pójść nowa adaptacja głównej serii, ale wygląda na to, że na tym nie koniec.

Wielu fanów opowieści o Chłopcu, Który Przeżył od lat zachodziło w głowę, czemu włodarze Warner Bros. nie eksplorują świata “Harry’ego Pottera”, tak jak Disney czyni choćby z Marvelem. W końcu w twórczości J.K. Rowling drzemie olbrzymi potencjał, a i popularności (mimo upływu czasu) nie można jej odmówić. Sytuacja zmieniła się nieco, gdy ogłoszono, że powstaje zupełnie nowa, tym razem serialowa ekranizacja głównej opowieści. Teraz zaś dotarły do nas przecieki świadczące o tym, że na jednej produkcji się nie skończy.

CZYTAJ TEŻ: Przyznał, że rola w “Harrym Potterze” uratowała mu karierę. Fani początkowo byli wściekli

“Harry Potter” niczym “Gra o tron” – w planach ma być szereg spin-offów

Podobnie jak w przypadku “Gry o tron”, która ma dostać cały szereg spin-offów (ile z nich ostatecznie dojdzie do skutku, nie wiemy, bo osoby decyzyjne chyba dość ambitnie i poważnie podchodzą do sprawy), “Harry Potter” ma doczekać się ekspansji opiewającej na kilka różnych tytułów.

Portal Deadline, powołując się na swoje zaufane źródła, doniósł ostatnio, że wyłoniono grupę scenarzystów, którzy powalczą o stołek przy serialowym “Harrym Potterze”. Wśród kandydatów mieli znaleźć się m.in. Martha Hillier, która ma w portfolio choćby “Upadek królestwa”, oraz Michael Lesslie, który napisał skrypt do ciepło przyjętej “Ballady ptaków i węży”, tj. prequela “Igrzysk Śmierci”. Szczęśliwcy, którzy przejdą pierwszą turę rekrutacji, mają wkrótce spotkać się z J.K. Rowling, by omówić swoje pomysły.

To jednak nie wszystko, gdyż – jak już wspominałam – Deadline twierdzi, że rzeczona “burza mózgów” ma dotyczyć nie tylko reboota “Harry’ego Pottera”, ale i jego potencjalnych spin-offów. Fani mogą zatem (ale wcale nie muszą) doczekać się wreszcie serialu o Huncwotach, o który proszą od lat. Innym popularnym pomysłem jest historia założycieli Hogwartu, ale czy którykolwiek z tych projektów rzeczywiście zostanie wzięty pod uwagę? Cóż… czas pokaże.

CZYTAJ TEŻ: Kto mógłby zagrać w nowej wersji “Harry’ego Pottera”? Typujemy najlepsze castingi

“Harry Potter” – jak dobrze znasz ród Blacków? Za mniej niż 5/10 grozi dożywocie w Azkabanie

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego – data narodzin Syriusza Blacka to…
Syriusz Black
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1