Gwiazdy

Grała Krysię w "Lokatorach". Zniknęła z show-biznesu i zamieszkała na wsi

2024-05-15 19:28

Agnieszka Michalska dała się poznać szerszej publiczności dzięki roli sympatycznej Krysi Drewnowskiej w popularnym serialu "Lokatorzy", w którym grała w latach 1999-2004. Dziś żyje raczej z dala od blasku fleszy i rzadko pojawia się na branżowych imprezach. Aktorka po wielu latach życia w stolicy zdecydowała się wyprowadzić na wieś.

Serial "Lokatorzy" na początku lat 2000. bił rekordy popularności. To właśnie dzięki udziałowi w produkcji sławę zyskali między innymi Olga Bończyk (jako Zuzia Śnieżanka), Małgorzata Lewińska (jako Patrycja Cwał-Wiśniewska) czy Michał Lesień (jako Jacek Przypadek). Nie inaczej było w przypadku wcielającej się w rolę Krysi Drewnowskiej, Agnieszki Michalskiej. Choć aktorka debiut zaliczyła w 1993 roku na deskach teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, odgrywając rolę Zosi w spektaklu "Wesela" na podstawie dramatu Stanisława Wyspiańskiego, to właśnie rola w "Lokatorach" przyniosła jej największą rozpoznawalność. Po zakończeniu produkcji serialu mogliśmy ją oglądać raczej jedynie w rolach epizodycznych w innych serialowych produkcjach, między innymi w "Bulionerach", "Na dobre i na złe", "Ojcu Mateuszu" czy "Komisarzu Alexie".

Lokatorzy. Olga Borys zdobyła popularność jako Zuzia Śnieżanka. Dlaczego zniknęła z erkanów?

Agnieszka Michalska odsunęła się w cień. Dziś żyje z dala od zgiełku Warszawy

Agnieszka Michalska urodziła się w Łodzi. Tam również w 1995 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT. Z powodu pracy zawodowej przeniosła się do stolicy, jednak po pewnym czasie postanowiła zmienić swoje życie wyprowadzić się poza zatłoczoną i zabieganą Warszawę i zamieszkała w małej wsi na Mazurach. W wywiadzie dla "Dzień Dobry TVN" tak tłumaczyła swoją decyzję:

Spędziłam ponad 20 lat w Warszawie, bardzo chciałam tam być, bardzo lubiłam to, co robię i naprawdę myślę, że wykorzystałam swój czas i potencjał - mówiła aktorka.

Doświadczenie, które udało jej się zdobyć na planach filmowych, przydaje jej się w tym, czym zajmuje się obecnie. Agnieszka Michalska pracowała jako dyrektorka Mrągowskiego Ośrodka Kultury, działa także prężnie w internecie. Założyła kanał na YouTubie, gdzie uczy innych aktorskiego rzemiosła.

Listen on Spreaker.