Franciszek Pieczka - żona, wiek, dzieci, gdzie mieszka, filmy, seriale, pochodzenie, książka

2022-01-03 17:06 Adrian Rybak
Franciszek Pieczka
Autor: Piotr Molecki/East News

Franciszek Pieczka to polski aktor, którego z pewnością zna wiele osób. Przez wiele lat kariery wystąpił w dużej liczbie filmów i seriali. Są jednak też osoby, które nie wiedzą, kim jest gwiazdor i chcą się dowiedzieć o nim więcej ciekawostek. Najważniejsze informacje o Franciszku Pieczce znajdziecie w ESKA Cinema.

Franciszek Pieczka - żona, wiek, dzieci, gdzie mieszka, filmy, seriale, pochodzenie, książka to informacje, których najczęściej internauci szukają na temat gwiazdy, którą Polacy znają z wielu popularnych produkcji telewizyjnych oraz kinowych. To właśnie te frazy najczęściej pojawiają się w Google obok jego nazwiska. Postanowiliśmy zapisać najważniejsze ciekawostki na temat Franciszka Pieczki w jednym miejscu. Znajdziesz je niżej.

Polskie filmy i seriale, które odniosły sukces za granicą. Niektóre tytuły mogą zaskoczyć!

Franciszek Pieczka - wiek, pochodzenie, gdzie mieszka

Franciszek Pieczka urodził się 18 stycznia 1928 roku. Oznacza to, że w 2022 roku skończy 94 lata. Pochodzi z Godowa, czyli wśi położonej w województwie śląskim. W 2004 roku po śmieci żony przeprowadził się jednak do warszawskiej Falenicy w dzielnicy Wawer.

Tureckie seriale, które warto obejrzeć

Franciszek Pieczka - żona, dzieci

Franciszek Pieczka był żonaty od 1954 roku. Wtedy jego żoną została Hanryka Pieczka. W 2004 roku nagle zmarła. Para miała razem syna Piotra. Mężczyzna mieszka dziś razem z ojcem.

Franciszek Pieczka - książka

Na temat polskiego aktora powstała książka biogarficzna pod tytułem " Franciszek Pieczka, autograf". Jej autorem jest Dariusz Domański. Z książki można dowiedzieć się wiecej na temat życiorysu Pieczki.

Franciszek Pieczka - filmy, seriale

Najpopularniejsze produkcje telewizyjne i filmowe z udziałem Franciszka Pieczki to:

  • Ranczo
  • Ranczo Wilkowyje
  • Quo vadis
  • Syzyfowe prace
  • Ryś
  • Złota kaczka
  • Wesele
  • Ziemia obiecana
  • Potop
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE