Filmy podobne do Britney kontra Spears. Które dokumenty o piosenkarce TRZEBA obejrzeć?

Britney Spears przed sądem
Autor: GABRIEL BOUYS/AFPEAST NEWS

Na premierę tego dokumentu czekali wszyscy! Największa platforma streamingowa Netflix zdecydowała się na wyprodukowanie własnego filmu o losach Britney Spears. Produkcja o wymownym tytule Britney kontra Spears już podbija świat. Jakie filmy o księżniczce popu warto jeszcze zobaczyć? Te propozycje na pewno was zszokują!

Britney kontra Spears to tytuł jednej z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku na Netfliksie. Po tym, jak na jaw wyszło, że księżniczka popu była przetrzymywana w zakładzie psychiatrycznym wbrew własnej woli, w sieci narodził się ruch Free Britney mający na celu wyswobodzenie piosenkarki spod kurateli jej ojca. Dzięki zaangażowaniu fanów sprawa nabrała rozpędu, a o losach piosenkarki dowiedział się niemalże każdy. Rok 2021 przyniósł prawdziwy przełom. Britney oficjalnie zabrała głos w sprawie nadużyć ze strony jej bliskich i współpracowników, a także dostała możliwość wybrania własnego prawnika. Sprawą zainteresowały się największe serwisy na całym świecie, między innymi Netflix. Produkcja Britney kontra Spears zadebiutowała na platformie 28 września i wywołała wielkie poruszenie. Jakie filmy dotyczące artystki trzeba jeszcze zobaczyć?

ESKA XD #032 - PRZYSIĘGA, KOBIECE SAMOCHODY, LEWANDOWSKI, DRAKE

Filmy podobne do Britney kontra Spears

Dokument Netfliksa o Britney Spears to jedna z wielu produkcji, jakie zgłębiają temat kurateli, jaką artystka została objęta w lutym 2008 roku. Dziennikarka Jenny Eliscu i reżyserka Erin Lee Carr dotarły do osób, które współpracowały z wokalistką i mają wiele do powiedzenia na temat jej walki o wolność. Poniżej prezentujemy tytuły, które są świetnym uzupełnieniem tego, co zostało zaprezentowane w Britney kontra Spears.

  • Kto wrobił Britney Spears?

Pierwszym przełomowym dokumentem dotyczącym kurateli był stworzony przez dziennikarzy The New York Times film Framing Britney Spears (Kto wrobił Britney Spears?). Jego autorzy prześledzili karierę piosenkarki i pokazali, z jakimi problemami musiała zmagać się księżniczka popu właściwie od samego początku swojej artystycznej drogi. Produkcja wywołała tak wielkie poruszenie na świecie, że wiele osób zdecydowało się na publiczne przeproszenie Brit, w tym jej ex-narzeczony Justin Timberlake.

  • Controlling Britney Spears

Dokument The New York Times doczekał się kontynuacji. W trwającym ponad godzinę filmie poruszono wiele kontrowersyjnych tematów, takich jak montowanie podsłuchów w sypialni piosenkarki, zabranianie jej korzystania z telefonu czy zmuszanie do występów na scenie. O ile Framing Britney Spears można było potraktować jako swego rodzaju wprowadzenie dla osób, które dotąd nie znały sytuacji życiowej gwiazdy, tak Controlling Britney Spears przedstawia szokujące szczegóły najbardziej kontrowersyjnej sprawy w historii Hollywood.

  • Taka jestem. Britney Spears

W 2008 roku, niedługo po nałożeniu na nią kurateli, Britney Spears powróciła do show-biznesu. Wydaniu albumu Circus towarzyszyła premiera dokumentu For The Record, w którym gwiazda po raz pierwszy odniosła się do wydarzeń sprzed roku. Choć film był w pełni autoryzowany przez sztab piosenkarki, nie brakuje w nim scen, które dziś nabierają znaczenia. Artystka mówi w nim, że jest traktowana gorzej niż więzień, który w przeciwieństwie do niej wie, kiedy skończy się jego kara. Ponadto Brit wyznaje, że nie czuje już pasji do swojej pracy. 

  • The Battle for Britney: Fans, Cash and a Conservatorship

Wart zobaczenia jest też z pewnością dokument stworzony przez Mobeena Azhara na zamówienie BBC. Dziennikarz przedstawia nie tylko losy Britney, ale informuje, na czym polega sama kuratela. Reżyser rozmawia z prawnikami, jak również osobami, które miały w swoim otoczeniu osoby znajdujące się w podobnej sytuacji, co znana na całym świecie piosenkarka.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE