Filmy o psach, koniach, kotach. Najlepsze w historii filmy o zwierzętach

2019-12-12 14:33
Marley i ja
Autor: 20thCentFox/Courtesy Everett Collection/East News

Filmy o psach, koniach, kotach - wybraliśmy najlepsze produkcje dla miłośników zwierząt. Tych filmów nie możecie przegapić! Zwierzaki są bohaterami kinowych produkcji niemal od początku powstania kinematografii. Dość powiedzieć, że (najprawdopodobniej) pierwszy krótki filmik, który mógł zapoczątkować erę śmiesznych filmów z kotami, został stworzony w 1894 roku!

Filmy o psach, koniach, kotach. Najlepsze w historii filmy o zwierzętach. Które z nich są warte obejrzenia? Na naszej liście znalazły się zarówno produkcje aktorskie, jak również animowane. Dramaty, filmy familijne, które śmiało można obejrzeć całą rodziną, a także takie, które lepiej zobaczyć w pojedynkę. Oto najlepsze filmy o psach, koniach i kotach!

Filmy o psach: Był sobie pies (2017)

Komediodramat opowiadający o losach psa, który orientuje się, że po swoim odejściu powraca - ponownie jako pies - tylko w innym wcieleniu. Film doczekał się kontynuacji, która weszła na ekrany kin w 2019 roku.

Filmy o psach: Marley i ja (2008)

Tytułowy Marley to żółty labrador, którego dobre wychowanie pozostawia wiele do życzenia. Scenariusz filmu został oparty na pamiętniku Johna Grogana o tym samym tytule.

Filmy o psach: Mój przyjaciel Hachiko (2009)

Hachiko to pies rasy akita, który również miał swój pierwowzór w prawdziwym życiu. Hachiko codziennie czekał na stacji na powrót swojego pana, pozostając tam aż 10 lat po jego śmierci.

Filmy o psach: 101 dalmatyńczyków (1961)

Historia Ponga i Cziki, którzy ruszają na ratunek swoim szczeniaczkom, doczekała się aktorskiego remake'u w 1996 roku. W tym filmie wzięło udział łącznie ponad 200 dalmatyńczyków!

Filmy o koniach: Mustang z dzikiej doliny (2002)

Animowana historia dzikiego mustanga Sprinta, który pewnego dnia zostaje schwytany przez kowbojów i sprzedany. Koń, nie mogąc pogodzić się ze swoim losem, za wszelką cenę chce odzyskać wolność.

Filmy o koniach: Niezwyciężony Secretariat (2010)

Oparta na faktach historia dziewczyny, która po śmierci ojca przejmuje jego farmę. Swoje życie postanawia poświęcić wychowaniu konia imieniem Secretariat, który staje się niezwyciężonym koniem wyścigowym.

Filmy o koniach: Hidalgo - ocean ognia (2004)

Kolejny film oparty na nieprawdopodobnej prawdziwej historii. W roku 1890 kurier poczty konnej Pony Express na swoim koniu, tytułowym Hidalgo, postanawia wziąć udział w niezwykle trudnym wyścigu nazywanym Oceanem Ognia.

Filmy o koniach: Czarny książę (1994)

Nakręcony na podstawie powieści Anny Sewell film opowiadający historię życia z perspektywy konia. Jego pierwszy właściciel decyduje się na wyjazd, w wyniku którego jest zmuszony do sprzedania wszystkich zwierząt zamieszkujących jego farmę.

Filmy o kotach: Kedi - sekretne życie kotów (2016)

Świetnie przyjęty przez widzów i krytyków film dokumentalny opowiadający o życiu kotów w Stambule.

Filmy o kotach: Kot w Paryżu (2010)

Mieszkająca w Paryżu dziewczynka pewnego razu odkrywa, że jej kot, Dino, prowadzi nocą zupełnie inne życie.

Filmy o kotach: Narzeczona dla kota (2002)

Dziewczyna ratuje kota przed śmiercią pod kołami samochodu. Okazuje się, że nie jest on zwykłym kotem, a władcą zaczarowanej kociej krainy.

Filmy o kotach: Koty (2019)

Koty, jeden z najdłużej wystawianych musicali w historii West Endu i Broadwayu, powraca tym razem jako film. Przedstawienie zadebiutowało na deskach New London Theatre w 1981 roku, gdzie grano je przez 21 lat.

NAJNOWSZE