Taylor Lautner

i

Autor: ANDREW COWIE/AFP/East News Taylor Lautner

Filmy, które zniszczyły kariery znanych aktorów. To największy błąd, jaki popełnili?

2021-11-02 12:04

Nie każda duża rola filmowa jest dla aktora przepustką do wielkiej kariery. Zdarzają się przypadki, że film może kompletnie pogrążyć nawet największą sławę.

Te filmy okazały się początkiem końca dobrze zapowiadających się karier lub pogrążyły znanych i szanowanych aktorów, robiąc z nich pośmiewisko na lata. Niektóre produkcje okazały się klapą - w innych przypadkach aktorzy nie byli w stanie udźwignąć popularności, która na nich spadła. Przedstawiamy listę filmów, które pogrążyły kariery.

Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie - Freddie Prinze Jr.

Ten aktor był perfekcyjnym amantem filmowym końca lat dziewięćdziesiątych i początku dwutysięcznych. Miał na koncie takie hity jak Koszmar minionego lata czy Cała ona. Niestety, kontynuacja filmu o Scooby-Doo z 2004 roku okazała się taką klapą, że nawet urok Freddiego nie mógł go uratować, a sam aktor nie zaliczył już później żadnej spektakularnej roli.

Porwanie - Taylor Lautner

Nawet jeśli ktoś nie przepada za sagą Zmierzch, trzeba oddać zarówno Kristen Stewart, jak i Robertowi Pattinsonowi, że obydwoje wybili się na swoich rolach i grają teraz w poważnych produkcjach u szanowanych reżyserów. Niestety, Lautner nie podzielił ich sukcesu. Krytycy uznali Porwanie za kompletną klapę, a Lautner jak do tej pory nie pozbierał się po tym upadku.

Richie Milioner - Macaulay Culkin

W tym przypadku nie chodzi nawet o fakt, że film, w którym zagrał Culkin, nie zdobył uznania. Kariera Culkina jest w całości przykładem na to, jak spektakularny sukces w młodym wieku może być tragiczny w skutkach. Richie Milioner to ostatni film, w którym Culkin wystąpił jako dziecięcy aktor. Filmowy Kevin sam w domu nie poradził sobie z ciężarem sławy, uzależnił się od alkoholu i zniknął z życia publicznego na parę ładnych lat.

Wiem, kto mnie zabił - Lindsay Lohan

W odróżnieniu od Culkina Lindsay z ciężarem sławy jako dziecko poradziła sobie całkiem nieźle. Jako nastolatka zagrała w gigantycznych hitach, m.in. w Zakręconym piątku i Wrednych dziewczynach. Problemy z życiem w świetle reflektorów przyszły dopiero później. Wiem, kto mnie zabił, thriller, który miał być 'poważną' rolą Lohan i próbą powrócenia na wielki ekran, okazał się niestety kompletnie nieudany.

Wyspa piratów - Geena Davis

Ten film może nie zakończył kariery aktorskiej Davis, ale z pewnością okazał się kompletną pomyłką. Aktorka, która ma na koncie Oscara, Złoty Glob i udział w takich produkcjach jak Sok z żuka czy Thelma i Loius po udziale bardzo źle przyjętej Wyspie piratów (film doprowadził do bankructwa firmę, która go wyprodukowała) straciła sporo zarówno w oczach widzów, jak i krytyków i nie wrocła do dawnej świetności.

Mata - Patoreakcja [SEKRETY] | ESKA XD - Ale to już było! #34
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE