Filmy 2019 POLSKIE - premiery, Najlepsze filmy, które trzeba obejrzeć!

2020-05-13 13:24
Filmy 2019 polskie
Autor: Materiały prasowe

Filmy 2019 - które polskie filmy trzeba obejrzeć? Władysław Pasikowski, Patryk Vega, Kinga Dębska to tylko część filmowców, którzy powrócą na ekrany kin z nowymi produkcjami. Przygotowaliśmy listę polskich filmów, które z pewnością wypełnią kina.

W dobie zawrotnie szybko rozwijających się serwisów streamingowych od dłuższego czasu zastanawiano się, czy świat kina udźwignie taki rodzaj konkurencji. Jak się okazuje platformy serialowo-filmowe nie mają wpływu na kondycję kinematografii, a filmy na dużym ekranie cieszą się ogromną popularnością. Dotyczy to także rodzimego rynku filmowego. W 2018 roku w Polsce sprzedano rekordową liczbę biletów - 57 milionów! Dużą zasługą takiego wyniku był oczywiście film Wojtka Smarzowskiego "Kler", który zobaczyło w kinie ponad 5 milionów widzów. W ubiegłym roku w Polsce wyprodukowano kilka naprawdę świetnych filmów, które zebrały bardzo dobre recenzję nie tylko w kraju, ale także za granicą. Czy w 2019 filmowcy utrzymają formę i przyciągną rzeszę widzów do kin? Sprawdźcie, które polskie filmy narobią zamieszania w najbliższych miesiącach. Artykuł jest aktualizowany.

Filmy 2019 polskie - Zabawa zabawa

Tym razem reżyserka – Kinga Dębska – postanowiła zmierzyć się z problemem, który może dotknąć każdego, niezależnie od wieku, płci, poglądów, statusu społecznego czy materialnego. W rolach głównych w filmie wystąpiły: Agata Kulesza, Dorota Kolak oraz Maria Dębska. Na ekranie towarzyszą im m.in.: Marcin Dorociński, Barbara Kurzaj, Mirosław Baka, Przemysław Bluszcz, Jowita Budnik, Marian Dziędziel oraz Tomasz Sapryk. Scenariusz filmu reżyserka napisała wspólnie z Miką Dunin, najsłynniejszą polską blogerką piszącą o kobiecym piciu. Został on doskonale udokumentowany i uwiarygodniony rozmowami z wieloma kobietami, zmagającymi się z nałogiem. Premiera 4 stycznia.

Filmy 2019 polskie - Underdog

Underdog to pełna emocji historia upadku i powrotu na szczyt zawodnika MMA. Borys „Kosa” Kosiński (Eryk Lubos) jest u szczytu formy. W walce życia ze swoim największym rywalem Denim Takaevem (Mamed Khalidov) popełnia błąd, który przekreśla jego karierę. Traci wszystko. To wydarzenie rozpoczyna serię upadków i wzlotów, a przede wszystkim zmusza go do tytanicznego wysiłku w walce o szacunek i miłość. Premiera 11 stycznia.

Filmy 2019 polskie - Diablo. Wyścig o wszystko

Diablo. Wyścig o wszystko to pierwsza polska produkcja, która przybliża ten świat. To zatankowana do pełna adrenaliną i ogłuszająca rykiem silników opowieść o młodym chłopaku, który trafia w sam środek gangsterskiego piekła nielegalnych wyścigów samochodowych. Świata, gdzie każda zła decyzja może być tą ostatnią. W filmie występują m.in. Tomasz Włosok, Karolina Szymczak, Mikołaj Roznerski, Cezary Pazura, Rafał Mohr, Katarzyna Figura. Premiera 18 stycznia.

Filmy 2019 polskie - Miszmasz czyli Kogel Mogel 3

W 3. części filmu główna bohaterka Kasia (Grażyna Błęcka-Kolska) nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin (Nikodem Rozbicki) i od razu wpada w kłopoty. Chłopak ma pomysł na niecodzienny biznes… W tym czasie w Warszawie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys. Wolańska (Ewa Kasprzyk) – celebrytka i słynna sekstrenerka – wydaje kontrowersyjną książkę. Jej bliscy – mąż (Zdzisław Wardejn) i córka Agnieszka (Aleksandra Hamkało) – buntują się i uciekają z domu. Postanawiają najpierw odwiedzić Piotrusia (Maciej Zakościelny), który dziś wiedzie wygodne życie u boku żony Marleny (Katarzyna Skrzynecka). Następnie ruszają w nieznane, a finał tej wycieczki znów przejdzie do legendy! Premiera 25 stycznia.

Filmy 2019 polskie - Władcy Przygód. Stąd do Oblivio

Władcy Przygód. Stąd do Oblivio to pierwszy od lat polski film dla dzieci i młodzieży zrobiony z tak dużym rozmachem i oryginalnością. Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowa muzyka, za którą odpowiada m. in. Carl Rydlund. Twórca pracował przy takich amerykańskich hitach jak Interstellar i Dunkierka. W roli głównej wystąpił Szymon Radzimierski – nastoletni podróżnik, bloger, pisarz i autor książek. Premiera 25 stycznia.

Filmy 2019 polskie - Planeta Singli 3

Premiera 8 lutego. Więcej przeczytacie TUTAJ.

Filmy 2019 polskie - Kobiety mafii 2

Królowe polskiej mafii wracają w gangsterskiej produkcji, wyznaczającej nowe standardy gatunkowe dla krajowej kinematografii. Film Kobiety mafii 2 w reżyserii Patryka Vegi to porywająca i inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia sensacyjna, rozgrywająca się równocześnie na trzech kontynentach i w sześciu krajach: w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Maroko, Kolumbii i Dubaju. Przemyt narkotyków na niespotykaną dotąd skalę, porwania i zabójstwa na zlecenie, kradzież najdroższych, luksusowych samochodów, widmo globalnego terroryzmu i machinacje południowoamerykańskich karteli. Premiera 22 lutego.

Filmy 2019 polskie - Córka trenera

W filmie Łukasza Grzegorzeka występują m.in. Jacek Braciak, Karolina Bruchnicka, Bartłomiej Kowalski, Agata Buzek, Piotr Żurawski. Premiera 1 marca.

Filmy 2019 polskie - Kurier

Nowy film reżysera hitów Jack Strong i Pitbull. Ostatni pies to sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana sekretną misją słynnego Kuriera z Warszawy. Niezwykłe zdarzenia z życia Jana Nowaka-Jeziorańskiego to doskonały materiał na scenariusz, co podkreśla sam Pasikowski: Naszym celem jest opowiedzenie sensacyjnej, lecz opartej na życiu historii, której scenarzyści Jamesa Bonda pewnie by nie wymyślili, opowiedzenie jej przy tym w maksymalnie nowoczesny sposób, korzystając z osiągnięć nowej stylistyki filmów przygodowo-sensacyjnych. Premiera 15 marca.

Filmy 2019 polskie - Ciemno, prawie noc

Ciemno, prawie noc opowiada pełną tajemnic, elektryzującą historię kryminalną, która trzyma w napięciu do samego końca. W rolę dziennikarki Alicji Tabor, która powraca do rodzinnego miasta, aby napisać reportaż o tajemniczych zaginięciach dzieci, wciela się Magdalena Cielecka. W gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się również: Marcin Dorociński, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel, Jerzy Trela, Dorota Kolak, Piotr Fronczewski czy Roma Gąsiorowska. Premiera 22 marca.

Filmy 2019 polskie - Słodki koniec dnia

Słodki koniec dnia to historia o miłości, tęsknocie i utraconych nadziejach. O lęku przed nieznanym i pasji życia. Miejscem akcji filmu jest włoska prowincja, etruskie miasto Volterra. Tu od lat mieszka Maria – polska poetka, laureatka Nagrody Nobla, autorytet moralny. Świat bohaterów zostaje wywrócony do góry nogami, gdy otrzymują szokującą wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie. Bezkompromisowość i niepoprawność polityczna Marii okazują się mieć dramatyczne konsekwencje. Premiera filmu 10 maja.

Filmy 2019 polskie - Dziura w głowie

Pełnometrażowy debiut reżyserski autora nagradzanego za krótkometrażowy Glasgow, to film zaskakujący, intrygujący, pełen niedomówień i absurdów. To kino autorskie w najlepszym wydaniu, pozostawiające widza z wieloma pytaniami. Bartłomiej Topa wciela się w postać Chudego, aktora, który wystawia sztukę Thomasa Bernharda pod tytułem „Komediant”. Razem z trupą teatralną pokazuje spektakl niedaleko granicy z Białorusią. W końcu docierają w okolice jego rodzinnej wsi. W domu, gdzie leży umierająca matka bohatera, jest też Andrzejek, upośledzony mężczyzna, w którym Chudy rozpoznaje swojego sobowtóra. Próba rozwiązania zagadki, kim jest ten tajemniczy człowiek, staje się jego obsesją, a w konsekwencji prowadzi do zaskakującego finału. Premiera filmu 17 maja.

Dziura w głowie
Autor: materiały prasowe

Filmy 2019 polskie - Krew Boga

Wczesne średniowiecze. Na ostatnią pogańską wyspę, cudem uniknąwszy śmierci, dociera rycerz Willibrord. Okrutnie doświadczony przez los, lecz twardo stąpający po ziemi wojownik, już dawno zginąłby, gdyby nie pomoc Bezimiennego – pełnego ideałów chłopaka, skrywającego przed światem prawdziwą tożsamość. Pomimo różnic w światopoglądzie i podejściu do religii, mężczyźni zostają towarzyszami podróży. Kontynuują wędrówkę połączeni wspólnym celem – chcą odnaleźć i ochrzcić ukrytą w górach osadę pogan. Chociaż chrystianizacja mieszkańców to jedyny sposób, by uchronić ich przed zbliżającą się zagładą, misję bohaterów spróbują zatrzymać kapłan pogan oraz ich wódz, Geowold. Ich działania wystawiają poglądy obcych na wielką próbę. Jednak w ostatnim bastionie starej wiary Willibrord i Bezimienny mogą liczyć na nieoczekiwanego sojusznika. Jest nim Prahwe – charyzmatyczna córka Geowolda. Wkrótce miłość skonfrontuje się z nienawiścią, dialog z przemocą, szaleństwo z zasadami, a wielu będzie musiało zginąć… Premiera filmu 14 czerwca.

Krew Boga - Eska Cinema
Autor: Bartosz Mrozowski

Filmy 2019 polskie - Fighter

Najgorętsze nazwiska ostatnich lat, idole i gwiazdy frekwencyjnych hitów – Piotr Stramowski i Mikołaj Roznerski w zaciętych zmaganiach, których zwycięzca może być tylko jeden! Film „Fighter” w reż. Konrada Maximiliana to buzujące od adrenaliny kino walki, wypełnione akcją, emocjami i prawdziwą plejadą sław. U boku odtwórców głównych ról zobaczymy, m.in.: Katarzynę Maciąg, Aleksandrę Szwed, Krzysztofa Stelmaszyka, Wojciecha Mecwaldowskiego, Tomasza Oświecińskiego, Annę Karczmarczyk, Daniela „Qczaj” Kuczaja i Jarosława Boberka. Premiera 19 lipca.

Filmy 2019 polskie - Legiony

Legiony to uniwersalna historia o wchodzeniu w dorosłość w trudnych czasach, dojrzewaniu do wspólnoty. Wielka historia jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek, dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek, jej narzeczony, członek Drużyn Strzeleckich i ułan. Obok bohaterów fikcyjnych, których historie wzorowano jednak na życiorysach prawdziwych legionistów, w filmie pojawi się wiele postaci historycznych. Wśród nich: brygadier Józef Piłsudski, porucznik Stanisław Kaszubski ps. „Król”, rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz, porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki i wielu innych. Premiera filmu 20 września.

Legiony - Eska CInema
Autor: Jacek Piotrowski/Picaresque

Filmy 2019 polskie - Czarny Mercedes

Warszawa, listopad 1941 roku. W podejrzanych okolicznościach zostaje zamordowana Aneta (Maria Dębska) – piękna żona szanowanego adwokata Karola Holzera (Artur Żmijewski). Sprawę tajemniczego zabójstwa próbuje rozwikłać nadkomisarz Rafał Król (Andrzej Zieliński), funkcjonariusz współpracującej z Niemcami Granatowej Policji. Kolejne tropy mnożą podejrzenia i ujawniają głęboko skrywane sekrety zmarłej oraz niejasne powiązania jej męża z wysoko postawionym oficerem SS (Aleksandar Milićević). Premiera filmu 4 października.

Filmy 2019 polskie - Boże Ciało

Boże Ciało to historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast się tam udać, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i udając księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Premiera filmu 11 października.

Filmy 2019 polskie - Ukryta gra

Akcja filmu toczy się w latach 60., w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Bill Pullman wciela się w rolę Joshuy Mansky’ego, genialnego matematyka, który u szczytu kryzysu kubańskiego zostaje porwany przez amerykańskie tajne służby. Nadużywający alkoholu zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju. Premiera filmu 8 listopada.

Ukryta gra
Autor: Materiały Prasowe

Filmy 2019 polskie - Piłsudski

Piłsudski rozpoczyna się w 1901 roku, w szpitalu psychiatrycznym w zaborze rosyjskim. Jednym z pacjentów jest więzień polityczny - Józef Piłsudski (Borys Szyc). Polskie podziemie niepodległościowe organizuje jego ucieczkę. Piłsudski wraca do żony (Magdalena Boczarska). Mimo grożącego mu niebezpieczeństwa wraz z Walerym Sławekiem (Jan Marczewski), Witoldem Jodko-Narkiewicz (Marcin Hycnar), Aleksandrem Sulkiewiczem (Józef Pawłowski) oraz Aleksandrem Prystorem (Tomasz Schuchardt) rozpoczyna bezkompromisową walkę o niepodległą Polskę. Premiera 8 listopada.

Piłsudski - Borys Szyc
Autor: Materiały prasowe Piłsudski - Borys Szyc

Filmy 2019 polskie - 1800 gramów

Akcja filmu 1800 gramów rozgrywa się w Krakowie, w okresie przedświątecznym. Bohaterką filmu jest Ewa – dyrektorka interwencyjnego ośrodka preadopcyjnego, która szuka nowych rodziców dla porzuconych dzieci. Ewa jest wulkanem energii i postrachem miejskich urzędników. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, potrafi wyważyć każde drzwi i nagiąć każdy przepis dla dobra dzieci ze swojego ośrodka. Zaraz przed Bożym Narodzeniem w jej życiu pojawia się niezwykła dziewczynka – Nutka, niemowlę porzucone przez matkę. By znaleźć dla niej rodzinę adopcyjną jeszcze przed świętami, Ewa gotowa jest zrobić wszystko, nawet poświęcić siebie, swoją karierę i szansę na miłość…Czy ratując jeden mały świat Ewie uda się uratować również siebie? Premiera filmu w listopadzie 2019.

1800 gramów
Autor: Materiały Prasowe

Filmy 2019 polskie - Sala samobójców. Hejter

Druga część głośnej Sali samobójców – nagrodzonego Srebrnymi Lwami , wielkiego przeboju z 2011 roku. Nowa odsłona kultowego dzieła Jana Komasy (Miasto 44) to elektryzujący cyber-thriller – współczesna wersja Romea i Julii, będąca uniwersalną opowieścią o miłości, która przeradza się w hejt. Premiera jesienią 2019.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE