Festiwal Filmowy w Gdyni 2019 - filmy, data, nagrody. Kto będzie walczył o Złote Lwy?

2019-09-18 16:52
Złote Lwy
Autor: Piotr Matusewicz/East News

Przed nami już 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Złote Lwy, statuetka, którą otrzyma reżyser najlepszego filmu biorącego udział w konkursie głównym, uznawana jest za najbardziej prestiżową polską nagrodę filmową. Zwycięzca otrzymuje nie tylko to wyjątkowe wyróżnienie, ale także nagrodę pieniężną w wysokości 50 tys. złotych. Warto śledzić gdyński Festiwal, ponieważ jego laureat ma ogromną szansę w walce o nominację do Oscara.

Festiwal Filmowy w Gdyni 2019 - filmy, data, nagrody. Kto będzie walczył o Złote Lwy? W zeszłym roku podczas 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych główna nagroda powędrowała do Pawła Pawlikowskiego za - niezwykle doceniony również za granicą - film Zimna wojna. Komu uda się w tym roku powtórzyć sukces reżysera? 

Festiwal Filmowy w Gdyni 2019 - data

Tegoroczny Festiwal odbędzie się w dniach 16-21 września. Finałowa gala, podczas której zostaną ogłoszeni zwycięzcy, odbędzie się w sobotę 21 września, ostatniego dnia Festiwalu.

Festiwal Filmowy w Gdyni 2019 - filmy

Zanim poznamy filmy, które będą walczyć w konkursie głównym, zgłoszone produkcje muszą przejść przez kilka etapów. Jak czytamy na oficjalnej stronie Festiwalu, w tym roku do konkursu zgłoszonych zostało ponad 40 filmów. Specjalnie powołany Zespół Selekcyjny (któremu przewodniczy Kinga Dębska) dokona preselekcji filmów rekomendowanych do konkursu głównego. O Złote Lwy w Konkursie Głównym będą walczyć:

NAJNOWSZE