Domówkę dla ziomków na kwadracie robimy, gdy mamy... Milionerzy

2021-03-31 19:15 AR
Milionerzy
Autor: Materiały Prasowe

Domówkę dla ziomków na kwadracie robimy, gdy mamy... Takie pytanie usłyszał uczestnik ostatniego odcinka teleturnieju Milionerzy, który można oglądać na antenie kanału TVN. Do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi. Jak poradził sobie z odpowiedzią na pytanie? Wielu widzów miało problem z jego zrozumieniem.

Domówkę dla ziomków na kwadracie robimy, gdy mamy... To pytanie, które pytanie z Milionerów, jednego z najpopularniejszych programów w polskiej telewizji. Codziennie wiele widzów zasiada przed ekrany, aby kibicować uczestnikom i próbować odpowiedzieć na wszystkie pytania. Czasem są one bardzo proste, a czasem niezrozumiałe lub skomplikowane. Podobnie było w ostatnim odcinku teleturnieju, który można obejrzeć we środę 31.03.2021. Zmierzył się z nim Jakub, który jest artystą. Próbował zawalczyć o milion, ale na przeszkodzie stanęło już pierwsze pytanie.

Domówkę dla ziomków na kwadracie robimy, gdy mamy...

A: odwapniony kwadrat

B: odgazowane koło

C: odmrożony trójkąt

D: odwodniony trapez

Takie pytanie oraz takie warianty odpowiedzi do wyboru miał Mateusz. Niestety, początek gry nie był dla niego prosty. Nie był sobie w stanie sam poradzić z odpowiedzią i postanowił wykorzystać koło ratunkowe telefon do przyjaciela. Poprawną odpowiedzią był wariant A.

Eska XD #019 - życie jak w serialu

Odwapniony kwadrat - co to jest?

W slangu odwapniony kwadrat oznacza po prostu "wolną chatę". Wapień to zamiennik rodziców, a kwadrat to mieszkanie. Dlatego też organizowane są domówki, gdy młodzież ma "odwapniony kwadrat". Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to często używany zwrot. Uczestnik miał prawo mieć problem z odpowiedzią na pytanie.

NAJNOWSZE